fbpx

Znany miliarder: Bitcoin i złoto są do siebie podobne

Mark Cuban, miliarder i właściciel profesjonalnej drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks, powiedział, że nienawidzi złota jako inwestycji i uważa, że Bitcoin (BTC) jest zasadniczo pod kątem fundamentów podobny do kruszcu.

Cuban przedstawił swoje uwagi w wywiadzie dla Kitco News 9 sierpnia. Dodał, że postrzega ograniczoną podaż Bitcoinów jako dodatkową wartość w kwestii inwestowania w kryptowalutę:

„Oba [aktywa] są przedmiotami kolekcjonerskimi. Wartość oparta jest na podaży i popycie. Dobra wiadomość w kwestii Bitcoinów to to, że istnieje zawsze skończona podaż”.

Cuba powiedział też, że uważa złoto i Bitcoina za „to samo”, ale ma bardzo złe zdanie na temat złota.

“Dobrą informacją na temat bitcoina jest jego ograniczona podaż, a złą w kwestii złota to, że więcej będzie się go wydobywać”

– mówił rok temu.

Bitcoin a złoto

złoto a bitcoinJak pamiętają zapewne starsi stażem inwestorzy na rynku BTC, termin „cyfrowe złoto” od dawna odnosi się do Bitcoina. Jaka jest jego geneza? Nie wiadomo, ale jedna teoria twierdzi, że ​​stał się on modny po tym, jak dziennikarz The New York Times Nathaniel Popper opublikował swoją książkę „Digital Gold” w 2015 roku. To jednak nie do końca prawda, bowiem o kryptowalucie mówiło się tak już w 2012 i 2013 r. (w tym okresie “cyfrowym srebrem” był Litecoin).

Teraz w 2019 r. porównanie to powraca. Wielu ekspertów uważa ponownie Bitcoina za cyfrowe złoto.

Sonya Mann, dyrektor ds. Komunikacji w Zcash Foundation, uważa, że:

„Bitcoin jest z natury deflacyjny, ze względu na ograniczoną podaż 21 milionów [coinów] i mądrą strukturę, która niezawodnie zabezpieczyła jego nietykalność. (…) Nie ma gwarancji, że wartość BTC wzrośnie, ale wcześniejsze trendy i leżąca u podstaw dynamika podaży i popytu sugerują, że jest to rozsądna prognoza długoterminowa.”

Coraz większa liczba inwestorów jest zdania, że kryptowaluta stała się wręcz tzw. bezpieczną przystanią, czyli aktywem, który warto posiadać w dobie kryzysu. Nie każdemu podoba się jednak ta wizja. Przykładowo Tim Draper uważa, że przez tą nową koncepcję dot. BTC, dłużej poczekamy na nowy rekord cenowy. Jest jednak na co czekać:

“250 000 USD do 2022 r., ale ja zabezpieczam się trochę, [i mówię, że może nastąpić to] w pierwszym kwartale 2023 r.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915