fbpx

Znany analityk: hossa na Bitcoinie za 6 miesięcy

Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat i znany analityk, obiecywał już oficjalnie w mediach, że przestanie mówić o BTC. Trudno mu się dziwić, bowiem przez cały rok 2018 wieszczył hossę. Tymczasem kryptowaluty stale spadały…

Teraz Lee wraca na nagłówki portali dot. Bitcoina i innych cyfrowych walut. I to powraca może nie z przytupem, ale z ostrożną, wyważoną analizą. Jego zdaniem wzrosty i byki pojawią się na tym rynku do sześciu miesięcy.

Dolar nie ma nic do tego!

Lee, analizując dziś kurs Bitcoina patrzy na czynniki markoekonomiczne. Uważa, że coraz silniejszy dolar amerykański nie ma znacznego wpływu na rynek kryptowalut. Co prawda, w 2018 r. inwestorzy przeskoczyli z giełd e-walut na Forex, ale był to raczej wynik tego, że na rynku cyfrowych monet panowała bessa, będąca wynikiem bańki spekulacyjnej z 2017 r. Teraz, gdy spadki przeszły już w trend boczny, tendencja ma się odmienić.

“Myślę, że w 2019 roku dojdzie do powrotu rynku byka. Na światowych rynkach rośnie apetyt na ryzyko, który jest pozytywny dla Bitcoina i innych kryptowalut. Do tego dolar nie rośnie tak silnie jak w zeszłym roku”

– powiedział Lee.

Widzi też inne prowzrostowe czynniki:

Bitcoin staje się coraz bardziej przydatny. Widzieliśmy wprowadzenie walut cyfrowych nie tylko przez J.P. Morgana i Mizuho Bank, ale także przez Facebooka i niektóre firmy mediów społecznościowych. Oczywiście w takich miejscach jak Wenezuela, gdzie kryptowaluty mają ogromny popyt i są powszechnie używane, kryzys powoduje wzrost adopcji nowej technologii. Sądzę więc, że przed nami naprawdę solidne wzrosty.”

Inwestorzy instytucjonalni

Zdaniem Lee na rynek mają wkrótce wkroczyć inwestorzy instytucjonalni:

“Fundusze emerytalne faktycznie posiadają ogromne środki pieniężne do zainwestowania w tym roku. Choć może być jeszcze za wcześnie ze względu na znikome regulacje, to kryptowaluty jako klasa aktywów niewątpliwie są atrakcyjną inwestycją”.

Podobne nadzieje pokłada w tej grupie inwestorów wielu innych analityków rynku, np. Mike Novogratz, który na równi z Lee jest uznawany za ultra-byka tego rynku.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915