fbpx

Znamy powód korekty na Bitcoinie!

Stało się! Każdy zbyt szybki bieg musi skończyć się – choćby chwilową – zadyszką. Teraz widzimy to na wykresie BTC. Główna kryptowaluta zatrzymała swój zwycięski pochód. Jaki jest tego powód? I czy to koniec tej mini-bańki?

W momencie pisania tych słów Bitcoin kosztuje “tylko” 7 264 USD (według CoinMarketCap) i odnotował w czasie 24 h  spadek o ok. 9%. Całościowa wycena rynku spadła z 257 mld USD do 225 mld USD.

Kto podłożył nam nogę?

Teoretycznie może być to tylko naturalna w tych warunkach korekta. Podejrzenie padło jednak na tajemniczego posiadacza 5 000 BTC, który swoim krypto-majątkiem spowodował flash crash na giełdzie Bitstamp. Wszystko miało miejsce we wczesnych godzinach (UTC) w piątek (17 maja 2019 r.). Na tej jednej giełdzie BTC spadł do 6 100 USD, ale dość szybko podciągnął się ponad poziom 7 200 USD.

Problem tkwi w tym, że wywołana w ten sposób panika przeniosła się na inne platformy handlowe.

Sprawa pachnie manipulacją i próbą celowego zbicia ceny. Zapewne, by samemu szybko odkupić po niższych cenach…

Stąd też doświadczeni traderzy raczej ignorują fakt tego spadku. Przykładowo Zhu,  dyrektor generalny Three Arrows Capital, twierdzi, że rynek w najbliższym czasie odzyska utracone w ten sposób poziomy

Jak żyć w czasie bańki?

Choć trudno dziś mówić o bańce na kryptowalutach, warto przypomnieć, że obecne wzrosty wystartowały 2 maja także po sporym i tajemniczym zamówieniu na BTC na paru głównych giełdach. Wtedy także tłumaczono ten ruch na wiele sposobów. Niektórzy uważali nawet, że za zakupem stały boty, które “uznały”, że to już właściwy czas na masowe zakupy cyfrowych walut.

Jeśli faktycznie wchodzimy w ostrą hossę, takich sytuacji czeka nas dużo. Niedawno na ten temat wypowiedział się John McAfee. Dziwaczny milioner, skuteczny biznesmen i przede wszystkim częsty bohater naszych tekstów, postanowił stać się “wujkiem-dobrą radą” i udzielił inwestorom rady, jak przeżyć bańkę bez uszczerbku dla zdrowia psychicznego.

“W żadnym wypadku nie wpadajcie w panikę przy jakimkolwiek spadku ceny (…). Z pewnością wykazałem, że wahania krótkoterminowe nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Sprawdź cenę raz na dwa lub trzy miesiące, jeśli chcesz być zadowolony za każdym razem, gdy sprawdzasz

– napisał na Twitterze 13 maja 2019 r.

Jakie to proste, prawda?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915