fbpx

Wiemy, jakie firmy zainwestują w kryptowalutę Facebooka

Ponoć serwis The Block poznał pełną listę firm, które będą współpracowały z Facebookiem w kwestii kryptowaluty tego giganta rynku mediów społecznościowych.

The Block jest jednym z  tych portali, które od dawna informowały o kryptowalucie Facebooka. Nie wiadomo, kto dokładnie jest źródłem portalu, ale jego dziennikarze – jak widać – otrzymują dość ciekawe informacje o projekcie jako pierwsi (zakładając, że są one prawdziwe).

Kto współpracuje z Zuckerbergiem?

Źródłem informacji portalu są ponoć zdobyte przez niego materiały reklamowe Facebooka. Wynika z nich, że cyfrowa waluta giganta będzie jednak nosiła nazwę Libra (a nie GlobalCoin, jak sugerowały inne media). Z kolei partnerami firmy będą następujące podmioty: Kiva, Booking Holdings, Andressen Horowitz, Farfetch, Iliad, MasterCard, Uber, PayU, Marcado Pago, Coinbase, PayPal, Creative Destruction Labs, Bison Trails, Calibra, Xapo, Anchorage, Spotify, eBay, Stripe, Lyft, Visa, Thrive Capital, Ribbit Capital, Union Square Ventures, Vodafone, Mercy Corps i Women’s World Banking.

Źródło: The Block

Każdy z nich zapewne będzie zarządzał własnym węzłem w sieci Libra. Za taką możliwość każda firma musi jednak zapłacić Facebookowi aż 10 mln USD. W ten też sposób twórcy projektu chcą zapewnić mu tak dużą decentralizację, jak to tylko możliwe przy takim przedsięwzięciu i z takimi podmiotami współpracy.

Kiedy start?

Projekt Libra (zakładając, że faktycznie tak się ostatecznie nazywa) budzi emocję od ponad pół roku. Po raz pierwszy media pisały o nim w grudniu 2018 r. Trochę więcej szczegółów poznaliśmy jednak początkiem roku kolejnego. Nadal jednak Facebook oficjalnie nie potwierdził wielu doniesień ze strony mediów. Sprawa jest na tyle tajna, że nawet zespół programistów, którzy pracują ponoć nad kryptowalutą, działał w tajnym biurze, gdzie dostęp miały tylko osoby wtajemniczone w przedsięwzięcie.

Ponoć już 18 czerwca mamy poznać White Paper LibraCoin. Może wtedy dowiemy się, co ostatecznie z medialnych plotek jest prawdą, a co fałszem.

Zastanawiające jest też to, jak projekt wpłynie na Bitcoina. Zdaniem niektórych będzie przepustką kryptowalut do mainstreamu. A pomyśleć, że jeszcze niedawno Facebook wydawał się wrogi tego typu rozwiązaniom…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98