fbpx

Znamy datę kolejnego etapu w zmianie ekosystemu Ethereum

Kod dla pierwszego etapu przejścia Ethereum (ETH) do konsensusowego algorytmu sprawdzania udziałów (PoS) może zostać ukończony już do 30 czerwca bieżącego roku. Informację podano 2 maja w czasie spotkania programistów Ethereum.

Spotkania programistów odbywają się w dwutygodniowych cyklach. W czasie ostatniej debaty programista Ethereum, Justin Drake, stwierdził, że zespół deweloperów spodziewa się przygotować specyfikację kodu dla fazy zero do końca czerwca. Drake stwierdził dokładnie:

“Nadal jesteśmy na dobrej drodze. Nadal jednak pojawiają się uproszczenia [kodowe], co jest wspaniałe (…).”

Faza zero to nazwa pierwszego etapu przejścia sieci Ethereum od Proof-of-Work (PoW) do algorytmu konsensusu PoS.

Faza 0

Faza 0, znana również jako Łańcuch Beacon, jest częścią głównego przejścia sieci do Ethereum 2.0. Celem ostatnich działań deweloperskich jest uruchomienie nowego systemu sprawdzania poprawności bloków, w którym kluczowa rola należy już do walidatorów, a nie – jak ma to miejsce jeszcze teraz – do górników.

Faza 0 została opisana po raz pierwszy w pierwszej wersji przejścia w styczniu 2019 r.

Tymczasem sharding, druga główna część aktualizacji sieci Ethereum, zmienia główną funkcję skalowalności, która dzieli przetwarzanie transakcji pomiędzy mniejsze grupy węzłów. Wszystko to w celu zwiększenia pojemności blockchaina.

Niedawno główny programista Ethereum, Hudson Jameson, ogłosił, że sfinansowano też audyt zewnętrznego algorytmu PoP, ProgPoW, odpornego na specyficzne układy scalone (ASIC).

Na poprzednim spotkaniu programiści rozważali też wdrożenie częstszych i mniejszych hardforków.

Zmiany w sieci Ethereum a cena

Deweloperzy Ethereum dużo robią dla projektu. Ich ostatnie działania mocno wzmacniają jego fundamenty, co – jako dodatek do obecnej sytuacji na rynku – może mocno wzmocnić ETH.

Token od początku roku dał już nieźle zarobić inwestorom. Początkiem roku kosztował 134 USD, dziś 164 USD. Od stycznia mocno rośnie także kapitalizacja rynkowa tokenu. Oczywiście główna w tym zasługa samego Bitcoina, który odradza się po długiej bessie i obudził po niedźwiedzim śnie. Należy też jednak pamiętać, że wszelkie przemyślane zmiany technologiczne, które są wprowadzane w blockchainie ETH, mogą bardzo pozytywnie wpływać na cenę tokenów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98