Zmiana kursu Tesli o 225 dol. po ogłoszeniu wyników?

Tesla odnotowała na giełdzie kolejny, bardzo dobry miesiąc w tym roku. Akcje amerykańskiego producenta samochodów spadły jednak we…

Tesla odnotowała na giełdzie kolejny, bardzo dobry miesiąc w tym roku. Akcje amerykańskiego producenta samochodów spadły jednak we wtorek aż o 4,54%. Sytuacja ta ma miejsce tuż przed oficjalnym ogłoszeniem wyników, które dotyczyć będą ostatniego kwartału. Oficjalne wyniki za drugi kwartał Tesli pojawią się już w środowy wieczór. Eksperci oraz analitycy stawiają już pierwsze domniemania, w których sugerują spadek całkowitego przychodu firmy o około 14 centów na akcję. Obecnie większość inwestorów, którzy chcą zarobić na notowaniach Tesli, stawiają na strategię straddle, która pozwala odnotować zysk na zmienności kursu akcji.

Niesamowity rok firmy Elona Muska

Już niebawem dojdzie do ogłoszenia oficjalnych wyników Tesli. Statystyki mają zostać podane do wiadomości publicznej, tuż po zakończeniu sesji środowej na giełdzie amerykańskiej. W związku z tym wydarzeniem, FactSet zebrał opinie ekspertów oraz analityków, którzy spekulują, że przychód Tesli może spaść o około 14 centów na akcję, a ostatecznie będzie wynosić 5,15 biliona dolarów. Czy na pewno tak się stanie? O tym dowiemy się już po ogłoszeniu ostatecznych wyników.

Co ciekawe, z drugiej strony MarketWatch zaznacza i zwraca ogromną uwagę na to, że zdania analityków są podzielone. Opinie jednych analityków mówią nam, że przychód może się zwiększyć nawet o 1,78 dolara na akcję, co w końcowym rozrachunku wyniesie 6,18 dolarów, natomiast opinie drugich analityków sugerują, że Tesla może odnotować stratę w wysokości 2,53 dolara na akcję, przez co całość spadnie do 2,77 miliarda dolarów.

Niezależnie od tego, która wersja w ostateczności okaże się prawdziwa, z pewnością warto wyróżnić niesamowite wyniki Tesli w tym roku. Firma  Muska i jej akcje poszybowały mocno do góry, a zysk w tym roku oscyluje na poziomie 513,41%. W rzeczywistości każdy kolejny tydzień przynosi nowe rekordy w notowaniach, nawet pomimo wtorkowych spadków, po których cena spadła do poziomu 1568,36 dolarów.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

W związku z ostatnimi spadkami Tesli, niektórzy inwestorzy są niepewni, co do dokładnego kierunku kursu akcji, gdy oficjalnie ogłoszone zostaną wyniki za ostatni kwartał. Niezdecydowani inwestorzy skłaniają się bardziej ku strategii straddle, gdzie zarobek zależny jest od zmienności akcji, niezależnie od tego czy dojdzie do wzrostu lub spadku. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że pomimo tego, że kierunek akcji jest nieistotny, to jednak zmiana musi być o większą sumę, aniżeli wyniosły koszta opcji. W przeciwnym wypadku akcje okażą się po prostu bezwartościowe.

Ponad sześciokrotny wzrost wartości Tesli w ciągu roku

Matt Amberson z Option Research & Technology Services mówi, że na bazie wtorkowych przewidywań straddle dla firmy Elona Muska. ostateczna cena może przesunąć się aż o 224,58 i to jeszcze nie wiadomo, w którą stronę.Taki obrót spraw oznaczałby, że aż o 61% byłaby wyższa całkowita zmiana, aniżeli średnia zmienność kolejnego dnia, tuż po ogłoszeniu oficjalnych wyników, która osiąga wartość 139,02 dolara.

Z kolei statystyki ORATS mówią nam, że omawiana strategia niekoniecznie musi przynieść zysk. W ostatnim czasie strategia straddle bardzo rzadko daje odnieść jakikolwiek zysk. Co więcej, wg MarketWatch w tym czasie ze wszystkich zakupionych straddle, tylko 19% z nich osiągnęło zysk, gdzie 22% odniosło sukces w poprzednim tygodniu, a w obecnym tygodniu na ten moment żadne. Uśredniając ostatnie statystyki, wszelkie rzeczywiste ruchy jednodniowe, które odnotowano po osiągnięciu zysku, to tylko 54% z tego, co można było zaobserwować poprzez straddle.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *