fbpx

Dalsze zakazy kryptowalut w Chinach. Zakazy dotknęły WeChat’a oraz eventy kryptowalutowe.

Chiny zamknęły już kilka kont używanych przez serwisy informacyjne związane z technologią blockchain na WeChat, który jest jedną z największych aplikacji społecznościowych w Chinach. W dodatku hotele, restauracje, centra handlowe i sale konferencyjne w centrum Pekinu dostały zakaz organizowania wydarzeń promujących waluty cyfrowe.
WeChat to obecnie jedna z największych na świecie platform społecznościowych, która posiada ponad 1 mld aktywnych użytkowników na całym świecie.

Ostatnie zamknięcia są kontynuacją działań Chin ze września 2017, kiedy to zostały zakazana lokalne giełdy, ICO a w późniejszym czasie i górnictwo cyfrowe.

Obecnie linki do wszystkich zakazanych treści pokazują jedynie takie powiadamianie:

“Po sprawdzeniu zgłoszeń użytkowników zostało stwierdzone, że serwis mógł pogwałcić adekwatne prawa i regulacje. To konto jest obecnie zablokowane a treści nie są dostępne.”

Zakaz dotknął kont kilku największych platform kryptowalutowych w kraju. Są to m. in.: Jinse Caijing, Shenlian Caijing oraz Huobi News. Jak na razie ich aplikacje i strony wciąż działają.

Zakazów ciąg dalszy

Dziś w internecie pojawił się dokument, mówiący o rządowym zakazie organizacji wydarzeń związanych z kryptowalutami przez hotele, restauracje, centra handlowe i sale konferencyjne zlokalizowane w centrum Pekinu.

Wiemy tylko tyle, że zakaz jest oficjalny, obowiązujący “od teraz” i został wydany na podstawie ostatnich obserwacji aktywności związanych z promowaniem wydarzeń kryptowalutowych przez nieruchomości komercyjne.

Z dokumentu dowiemy się, że departament finansów ma zamiar w ten sposób bronić bezpieczeństwa publicznych pieniędzy, umocnić pozycję chińskiego juana jako legalnej waluty Chin oraz ustabilizować system finansowy kraju.

Fragment dokumentu:

“Od teraz nakazuje się, by każde centrum handlowe, restauracja, hotel oraz biuro i sala konferencyjna nie świadczyła usług dla żadnych wydarzeń promujących lub mówiących o kryptowalutach. W dodatku każdy kto będzie świadkiem takich aktywności ma je niezwłocznie zgłosić do właściwego organu administracyjnego”.

Podobno zakaz ten ma związek z wydarzeniami z kwietnia, kiedy to konferencja o tematyce krypto i blockchain została nagle zamknięta i odwołana przez policję. Wtedy pojawiły się plotki, iż miało to miejsce z powodu obecności projektów ICO na evencie.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344