fbpx

Zainteresowanie kryptowalutami wśród kobiet wzrosło dwukrotnie w ciągu 6 miesięcy

Podczas gdy kobiety pozostają mniejszością wśród traderów oraz inwestorów, nowe dane wskazują na to, że ich zainteresowanie tym rynkiem szybko rośnie. Ta zwiększona otwartość na kryptowaluty jest szczególnie widoczna wśród młodego pokolenia płci pięknej.

London Block Exchange jest brytyjską platformą krypto, która umożliwia trading GBP z wieloma kryptowalutami takimi jak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH) oraz Litecoin (LTC). LBX jest umieszczona w londyńskim Canary Wharf, dzielnicy handlowej. Jest min. dostawcą e-portfela zarejestrowanego w brytyjskim urzędzie ds. nadzoru finansowego.

Liczba kobiet zainteresowanych kryptowalutami wzrosła dwukrotnie w ciągu 6 miesięcy.

Dane z systemu pokazują, że liczba kobiet myślących o inwestycjach w kryptowaluty podwoiła się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Zgodnie z nowymi statystykami jedna na osiem kobiet, czyli około 13% twierdzi teraz, że zdecydowałaby się inwestować w kryptowaluty, kiedy pod koniec 2017 roku było to tylko 6%.

Starszy analityk biznesowy, Agnes de Roeyer z LBX, powiedziała City A.M.: „Dalej istnieje mylne przekonanie, że kryptowaluty są grą dla mężczyzn, jednak widzieliśmy tysiące kobiet tworzące konta na naszej giełdzie w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Także wielu z najbardziej obeznanych z rynkiem inwestorów to kobiety”.

Statystyki LBX opublikowały także wyraźną różnicę w podejściu do handlu kryptowalutami pomiędzy mężczyznami oraz kobietami. Po pierwsze, ilość mężczyzn inwestujących w kryptowaluty nie wzrosła w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, porównując do wzrostu ilości kobiet. Po drugie, kobiety są o 50% bardziej odporne na problemy spowodowane efektem FOMO (fear of missing out) niż mężczyźni. Po trzecie, kobiety są bardziej skłonne do pytania o porady od przyjaciół oraz rodzinę podczas inwestycji.

Etoro ujawniło, że kobiety stanowią jedynie 8,5% z całej grupy osób z rynku krypto. Jedną z przyczyn tej nierównowagi jest to, że kryptowaluty są szczególnie popularne w branżach technologicznych i finansowych, które cierpią na poważną nierównowagę płci.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930