fbpx

Ripple – kryptowaluta, z której chcą korzystać banki

Ripple nieustannie rozwija się, realizując swój cel. XRP ma ambicje być kryptowalutą, która na stałe zagości w tradycyjnym systemie bankowym. Jednym z celów Ripple jest sprawienie, by międzybankowe przelewy zagraniczne były wykonywane w ich kryptowalucie. Pozwoliłoby to bankom zaoszczędzić znaczne sumy m. in. dzięki omijaniu pośredników, których marże bywają znaczące.

Ripple podpiera swoje stanowisko raportami np. McKinsey 2015 Global Payments Report, które mówią o tym, że światowa ilość płatności w roku 2015 wyniosła ponad 30 trylionów dolarów i ma rosnąć co roku o ok. 6%. W dodatku pokazuje bankom ile faktycznie przepłacają za to by ich pieniądze dotarły z punktu A do B, szczególnie jeśli mowa o przelewach międzynarodowych.

Ripple oferuje bankom nowym model, w którym mogą porównać swoje dotychczasowe koszty ze strukturą kosztów przelewów wykonywanych w kryptowalucie. Rozwiązanie oferowane przez firmę pozwala zaoszczędzić średnio 60% przy przeciętnym przelewie o kwocie 500$.

Banki przyłączają się do platformy Ripple

Coraz więcej banków przyłącza się do sytemu Ripple. Ostatnia dziesiątka instytucji finansowych, które dołączyły to: MUFG, BBVA, SEB, Akbank, Axis Bank, YES BANK, SBI Remit, Cambridge Global Payments, Star One Credit Union i eZforex.com.

Rozwiązania oparte o sieć blockchaina zaczynają znajdować coraz szersze zastosowanie na globalnym rynku. Ripple przoduje obecnie wśród wszystkich kryptowalut, jeżeli chodzi o współpracę z konwencjonalnymi bankami i procesorami płatniczymi. Dzień, w którym wszystkie te organizacje będą wykonywały przelewy zagraniczne w kryptowalucie XRP nadchodzi wielkimi krokami.

CEO firmy Brad Garlinghouse jest przekonany o wartości technologii, którą dostarcza i logicznie argumentuje dlaczego jest ona przyszłością:

” Ludzie wiedzą, że Ripple jest jedynym rozwiązaniem opartym o Blockchain, które zostało wypróbowane w realnym świecie i przyciąga uwagę instytucji finansowych wszelkiego rodzaju i różnej wielkości, ponieważ chcą one utrzymać się na powierzchni i przodować na rynku.”

Z kolei tak wypowiada się o projekcie Hirofumi Aihara, Generalny Menadżer Banku Tokyo – Mitsubishi UFJ

“Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Ripple, ponieważ możemy zaproponować nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów wykorzystując do tego technologię Blockchaina. Dla zademonstrowania naszego oddania, przyłączamy się do Japońskiego Konsorcjum Banków by współpracować z innymi Japońskimi bankami i razem przejść na skomercjalizowany użytek sieci Ripple.”

Obiecujące prognozy dla XRP

Większość transakcji odbywa się między granicami państwa, ale wewnątrz tego samego banku. Spodziewany kamień milowy nastąpi, gdy banki zaczną używać Blockchaina do wykonywania transakcji między sobą. Obecnie XRP notuje ciągłe wzrosty w cenie i kapitalizacji rynkowej, a rok 2017 jak na razie przynosi same dobre wieści dla tej kryptowaluty.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98