fbpx

Wzrosty BTC ponownie pobudzają wyobraźnię. Kryptowaluta w cenie ponad 700 tys. USD?

Whu Fa, współzałożyciel Poolin, chińskiego poola kopiącego kryptowaluty, twierdzi, że Bitcoin będzie w przyszłości kosztował 5 milionów juanów (czyli 740 000 USD).

Ostatnie wzrosty ponownie drastycznie zmieniły nastroje na rynkach. Opinie o dalszych spadkach ustąpiły miejsca prognozom szczytów, jakie na wykresie ma osiągnąć BTC. To kolejny raz w historii kryptowalut, gdy obserwujemy takie zjawisko. Czy jednak scenariusz i tym razem powtórzy się w skali 1:1?

Nowa bańka?

Zhu zauważa, że “teraz jest rynek niedźwiedzi”. To nic odkrywczego, ale jego prognoza co do kolejnej fali hossy musi już przemawiać do wyobraźni inwestorów, których kryptowaluty interesują głównie ze względu na potencjalne zyski na giełdach. Chiński górnik uważa bowiem, że w czasie następnej bańki ceny krypto-aktywów będą 10-20 razy wyższe niż te, które znamy z poprzedniej. Jego zdaniem cykl baniek powoli się wygasza. Ponoć kolejna ma być już ostatnia. Co dalej? Tego nie wiadomo. Zapewne – jeśli taki scenariusz faktycznie się sprawdzi – kursy w miarę się ustabilizują.

Cały miniony rok stał pod znakiem prognoz ekspertów, którzy – podnieceni tym, co miało miejsce w 2017 r. – wieszczyli dalszy rajd byka. Prym wiedli w tym Charles Lee z Fundstrat i Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital. Obaj raczej się skompromitowali (jak wiadomo, kurs BTC stale spadał w tym okresie, a nie rósł), ale teraz do ich prowzrostowego grona dołączają inni obserwatorzy rynku.

Przykładowo, legendarny inwestor Tim Draper uważa, że do 2022 r., cena pojedynczego Bitcoina może dolecieć do poziomu 250 tys. dolarów. Można mu wierzyć, ponieważ miał odwagę kupować kryptowaluty na aukcjach FBI, po tym jak służby wyprzedawały cyfrowe waluty po ich konfiskacie od Silk Road. Wtedy też dość trafnie wytypował kolejne ATH BTC.

Po drugiej stronie frontu stoi Barry Silbert, CEO i założyciel Digital Currency Group oraz Grayscale Investments, który powiedział mediom, że wartość większości cyfrowych tokenów spadnie docelowo do zera. Jest też wrogiem ICO, które w jego oczach jest niemal scamem.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293