Wzrost zainteresowania Bitcoin w Afryce

Informację, że na kontynencie afrykańskim widoczny jest wzrost popularności kryptowaluty, przekazał w ostatnim czasie dyrektor generalny giełdy, która…

Informację, że na kontynencie afrykańskim widoczny jest wzrost popularności kryptowaluty, przekazał w ostatnim czasie dyrektor generalny giełdy, która znacząco rozwija się na tych terenach. Potwierdzony przez niego wzrost cyfrowej waluty najbardziej widać na terenach Kenii, Ghany, Nigerii oraz RPA.

  • Rosnąca popularność kryptowaluty na terenach kontynentu afrykańskiego.
  • Informacja o wzroście popularności kryptowaluty została potwierdzona przez dyrektora generalnego, CEO Yellow Card. To giełda, która swoją siedzibę lokalizuje w Nigerii, w mieście Lagos.

Kontynent afrykański i cyfrowa waluta

Na afrykańskich ziemiach widocznie wzrosło wykorzystanie oraz handel Bitcoinem. Większa popularność została potwierdzona przez CEO Yellow Card. Chris Maurice, dyrektor generalny siedziby w Lagos (Nigiera), powiedział w wywiadzie dla Cointelegraph, że sytuacja związana z kryptowalutą oraz ze wszystkim, co z nią związane jest rozwijane w stosunkowo szybkim tempie. Rozwój ten jest widoczny praktycznie na całym terenie kontynentu afrykańskiego, lecz największy wzrost został zaznaczony w czterech państwach: Ghanie, Kenii, RPA oraz Nigerii. Dyrektor generalny powiedział także, że rozwój trwa w najlepsze i nie potrzeba zbyt wiele czasu, by wysoka popularyzacja Bitcoina przeniosła się również na pozostałe państwa kontynentu afrykańskiego.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

W dalszej rozmowie z Cointelegraph dyrektor generalny Yellow Card zaznaczył, że oficjalny wzrost popularności i podawane liczby z nim związane, mogą być o wiele wyższe nawet od pięciu do ośmiu razy. Wpływa na to fakt, że transakcje w głównej mierze są wykonywane przy użyciu WhatsAppa oraz Telegramu.

Miejsce w pierwszej piątce

Dyrektor generalny Yellow Card, Chris Maurice powiedział, że w wielu statystykach na jednym z pierwszych pięciu miejsc pod względem największej liczby użytkowników na mieszkańca znajdują się Republika Południowej Afryki oraz Nigeria. Szacuje się, że nawet około 10 procent mieszkańców Republiki Południowej Afryki posiada lub posiadało kiedyś cyfrową walutę.

Na wysoką popularność oraz ciągły rozwój kryptowaluty wpływa fakt, że we wspomnianych powyższych dwóch afrykańskich państwach niemal każdy zapytany mieszkaniec może opowiedzieć w najprostszy sposób o cyfrowej walucie. Bez wątpienia jest to bardzo wyjątkowa sytuacja.

Dalej Chris Maurice wytłumaczył znaczenie popularyzacji Bitcoina na tamtych terenach. Jest to globalna oraz cyfrowa waluta, która nie podlega rządowi. Dzięki niej można wykonywać bardzo szybko oraz w pełni anonimowo transakcje. Daje ona również możliwość magazynowania pieniędzy niezależnych od nikogo. Jest to jedna z najważniejszych informacji.

Według różnych źródeł, wypowiedzi ekspertów oraz danych statystycznych pochodzących z minionych lat można przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości popularyzacja oraz rozwój cyfrowej waluty będzie dalej wzrastał na terenach państw położonych na kontynencie afrykańskim.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts