fbpx

Przegapiłeś wzrosty Bitcoina? Nie pozwól by FOMO i FUD miały wpływ na twoje decyzje

Aktualna cena Bitcoina wynosi 8 254,49 USD. Oznacza to wzrosty Bitcoina na poziomie 42%, w porównaniu do około 5800 USD, kiedy to miesiąc temu spadł na “niziny”. Jeśli kupiłeś Bitcoin’a za 100 USD w dniu 25 czerwca 2018 roku, to twoje Bitcoiny byłyby teraz warte około 142 USD.

Dużo czy mało?

Czy jest to duży % dla inwestorów kryptowalut? W porównaniu do wzrostów jakie mogliśmy zauważyć w ostatnich dniach np. na altcoinach takich jak ADT czy VTC jest to mało, lecz dla mniej wtajemniczonych osób w świat kryptowalut, 42% w miesiąc to zawrotny zysk.

Czy nadszedł czas, aby zacząć się irytować, ponieważ nie kupiłeś wcześniej Bitcoina? Nikt tego nie wie. To równie dobrze może być jednym z ostatnich podrywów, zanim Bitcoin osiągnie jeszcze większe dno cenowe. Może to również być powrót do grudniowej hossy, czyli wzrosty Bitcoina do ceny 20 000 USD lub więcej. Jedyne co pozostaje to kalkulowanie i oszacowanie ryzyka związanego z sytuacja rynkową. Fundamenty, wydarzenia, wykresy, analiza techniczna, to wszystko ma wpływ na cenę Bitcoina i reszty kryptowalut. Nie zapominajmy również o wpływowych instytucjach oraz liderach medialnych, tzw. crypto influencerach.

Niezależnie od tego czy czekają nas kolejne wzrosty Bitcoina, czy raczej jego spadki, media i społeczność kryptowalut nie zwalniają tempa z pozytywnymi newsami i nastawieniem, zaznaczając przy tym, że fala wzrostów jest coraz bliżej. Media są optymistycznie nastawione i większość ich odbiorców reaguje podobnie. Może to być śmiesznym przykładem, jednakże memy, które dotyczą rynku kryptowalut są aktualnie tworzone na te typu: WHEN MOON, WHEN LAMBO, zamiast tych które zwiastowały spadki i koniec BTC…

Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi +/-300 miliardów USD, według Coinmarketcap.com. Wolumen obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin skoczył do 20 miliardów USD. Wzrosty Bitcoina pod kątem cenowym idą w parze ze wzrostami dominacji BTC w stosunku do całego rynku kryptowalut:

Procent całkowitej kapitalizacji rynkowej (dominacja)

Możemy spekulować przez cały dzień, co spowodowało wzrost cen, ale raczej na to składa się bardzo dużo czynników, nie ma jednego konkretnego. Na przykład Bitcoin ETF robi całkiem spore zamieszanie w mediach. Wiadomości z Facebooka i Google, o których tez ostatnio media pisały, raczej nie mają aż tak wielkiego wpływu na rynek, jednakże to na pewno pomaga w utrzymaniu pozytywnych nastrojów inwestorów.

Tymczasem Matthew Newton, analityk eToro, społecznościowej platformy handlowej, zasugerował we wtorek, że “jeśli cena Bitcoina zamknie się powyżej 8 000 USD, możemy zakładać, że istnieje możliwość wzrostu w kierunku 10 000 USD”. Jest środa, a Bitcoin wciąż przekracza 8 000 USD.

“Short Squeeze, które nastąpiło po zakończeniu patternu, wywołało obawy, że możemy mieć powtórkę z tego, co wydarzyło się w kwietniu, kiedy Bitcoinowi nie udało się przekroczyć 10 000 USD, ale próbował. Przebijając się przez kluczowe bariery oporu, wydaje się, że historia lubi się powtarzać, ruch jest naprawdę mocny”, powiedział.

Short squeeze – czyli wychodzenie z pozycji krótkich przez graczy, przy nagłym odwróceniu trendu na rynku (ze spadkowego na wzrostowy)

Cokolwiek się stanie i niezależnie od tego, w którą stronę pójdzie na dniach BTC, pamiętaj drogi czytelniku by zachować ostrożność i świeży umysł. FOMO (obawa przed utratą możliwości) i FUD… emocje i emocje. Podstawy są w opanowaniu własnej strategii oraz na zrozumieniu tego rynku.

Zapoznaj się z artykułami, które dadzą Ci kilka wskazówek i pomogą w podejmowaniu rozsądnych decyzji:

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,994.37
ethereum
Ethereum (ETH) $ 174.70
ripple
XRP (XRP) $ 0.283452
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 216.66
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.60
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.66
eos
EOS (EOS) $ 2.92
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 85.87
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061977