fbpx

Wyspy Marshalla mają swoją kryptowalutę

Wyspy Marshalla wyemitowały swoją krajową walutę opartą na blockchainie. Wszystko to, aby „w końcu uzyskać niezależność monetarną w sposób odzwierciedlający wartość Wysp Marshalla”.

Emisja cyfrowej waluty Sovereign (SOV) została ogłoszona 4 września przez Davida Paula, który pełni funkcję doradcy prezydenta Wysp Marshalla i ministra ds. środowiska.

Wyspy Marshalla z własną kryptowalutą

Wyspy MarshallaWyspy Marshalla przyjęły stosowną ustawę dot. cyfrowej waluty już w 2018 r.. Mimo tego, że kraj ten jest niezależny od 1979 r., do tej pory używa dolara amerykańskiego jako oficjalnej waluty, służącej do dokonywania wszystkich płatności, podatków i innych opłat. Szacuje się, że stan uzależnienia kraju od amerykańskich dotacji wynosi teraz około 70 milionów dolarów rocznie, jak podał Cointelegraph na początku tego roku.

Oprócz decentralizacji opartej na blockchainie, waluta ma oferować krajowi możliwość zachowania „zgodności z samym protokołem walutowym”, ale „przy jednoczesnym zachowaniu prywatności osób fizycznych”. Sam minister Paul zauważa, że ​​technologia sieci bloków pozwala państwu zautomatyzować wiele spraw związanych z przestrzeganiem przepisów, obniżając przy tym koszty związane z istniejącymi systemami.

Zatwierdzone podmioty – takie jak banki lub giełdy – będą miały za zadanie weryfikację tożsamości użytkowników SOV, a tym samym eliminacje luk w zakresie anonimowości.

„Bardzo ważne jest, aby poszczególni użytkownicy mieli uzasadnione oczekiwania dotyczące prywatności – w szczególności możliwość wyboru, kiedy ujawnić informacje, co dokładnie udostępnić i komu”

– podkreśla Paul.

Stała podaż – waluta inna niż wszystkie?

Ponadto zaznacza, że ​​SOV będzie miało stałą podaż zabezpieczoną przed manipulacją i że jej wzrost będzie z góry określony na poziomie 4% rocznie. Polityk dodał, że:

„Zdecydowaliśmy się stworzyć stałą podaż pieniądza o stałym wzroście, ponieważ waluty fiducjalne mogą być wyjątkowo niestabilne. […] Polityka głównych banków centralnych nie uspokaja, o czym świadczą ceny złota i Bitcoinów. My jako rząd musimy przyjąć bardziej zrównoważone podejście do pieniędzy i nie traktować ich jako nieograniczonego zasobu.”

Inne aspekty pisma Paula wskazują na to, że usługi przekazów pieniężnych są obecnie niezwykle drogie dla obywateli państwa, co także mogą złagodzić kwestie związane z blockchainem.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915