Wyspa Bequia to pierwsze na Ziemi miejsce, gdzie można płacić bitcoinem

Kto by się spodziewał, że karaibska wysepka będzie pierwszym na Ziemi miejscem, gdzie za wszystko będzie można płacić…

Kto by się spodziewał, że karaibska wysepka będzie pierwszym na Ziemi miejscem, gdzie za wszystko będzie można płacić bitoinem? To nie żart, to fakt. Kawa w kawiarence, zakupy w sklepie spożywczym, bilet do kina czy na koncert muzyczny, lunch, obiad, willa i samochodów. Za to wszystko można po prostu zapłacić bitcoinami! Na wyspie nie będzie już papierowych „fiatów”.

Gdzie znajduje się ten Raj dla bitcoina?

Bequia leży na archipelagu Saint Vincent i Grenadyny. Znajduje się na nim 32 wyspy, które zamieszkuje ponad 100 tys. mieszkańców. Archipelagiem zarządza w imieniu królowej brytyjskiej gubernator. Na wyspach uprawia się banany, które przeznaczone są głównie na eksport do Ameryki Północnej. To właśnie tutaj wypoczywa wielu znanych celebrytów.

Na chwilę obecną obowiązuje na wyspie Bequia dolar wschodniokaraibski, na którym widnieje wizerunek Królowej Elżbiety II.  Wyspa przygotowuje się na rewolucję walutową. Każdy, kto się znajdzie na niej, będzie mógł płacić za wszystko bitoinem i dolarem wschodniokaraibskim, który nadal będzie obowiązywał jako środek płatniczy.

Karaibska wyspa ma niewielką powierzchnię, zaledwie 18 km kw. Na tym skrawku Ziemi powstanie luksusowe osiedle One Bequia, na którym zostaną wybudowane 39 luksusowe wille. Na osiedlu będą też sklepy, restauracje, kawiarnie, w których jak fiatem będzie można teraz zapłacić bitcoinem. Właściciel firmy deweloperskiej Storm Gonsalves Estates, która wybuduje osiedle, stwierdza, że to rozwiązanie powinno podbudować skromną infrastrukturę finansową Bequia.

Bequia zyska za sprawą bitcoina

To duże wsparcie finansowe dla Wyspy, która jak inne była dotychczas lekceważona przez banki. A przecież na takie jak ta wysypy sprowadza się wiele prominentnych i bogatych ludzi. W marcu b.r. powstała karaibska unia finansowa. Uruchomiła ona własną walutę pod nazwą DCash. Można używać jej jako środka płatniczego w wielu krajach, takich jak Grenada, St. Lucia, Nevis, St. Kitts, Barbuda i Antigua. Bequia już niedługo stanie się rajem dla bitcoina i wygodą dla wielu, którzy chcą płacić za życie tą walutą cyfrową.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts