fbpx

Współzałożyciel Reddita o Ethereum: 15 000 dolarów do końca roku

Alexis Ohanian, współzałożyciel Reddita, powiedział we wczorajszym wywiadzie dla Fortune, że przewiduje, iż cena Ethereum dojdzie do 15 000 USD jeszcze w tym roku.

Ohanian, który pracuje obecnie w swoim funduszu venture capital o nazwie Initialized Capital, oświadczył:

„Na koniec roku Bitcoin będzie chodzić po 20 000 dolarów. A Ethereum po 15 000 dolarów. Supcio, teraz ludzie będą mi zwracać uwagę, jeśli się pomyliłem”. Wyjaśnił, że stawia na ETH, ponieważ „ludzie naprawdę budują na tym różne rzeczy”.

Jeśli przewidywania Ohana się sprawdzą, kapitalizacja ETH wyniesie 2,5 biliona dolarów, podczas gdy Bitcoin zaledwie odrobi swoją stratę po pęknięciu grudniowej bańki. Kapitalizacja Bitcoina równałaby się wtedy 340 miliardów dolarów.
Dla porównania rynek złota wart jest obecnie około 8 bilionów dolarów.

Fundusz Initialized Capital powstał w 2012 roku i zarządza aktywami o wartości ponad 250 mln dolarów. Jego pierwszą inwestycją było Coinbase, obecnie największa firma w sektorze kryptowalut. Ohanian powiedział w wywiadzie, że inwestowanie w nowe i innowacyjne technologie jest dla funduszu priorytetem. Dodał, że technologia blockchain, choć obiecująca, potrzebować będzie od roku do dwóch lat, by osiągnąć swój prawdziwy potencjał:

„W tym roku liczy się tylko blockchain. Większość projektów z nim związanych to nieśmieszny żart, podobnie jak to było ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Większość kluczowej, podstawowej infrastruktury związanej z oprogramowaniem i blockchainem będzie musiała zostać zbudowana w ciągu najbliższych dwóch lat, jeśli naprawdę chcemy zobaczyć tzw.
Web 3.0. Da to podstawy do zbudowania, jak sądzę, zupełnie odmiennego, ale i lepszego internetu”.

W kwietniu Nigel Green, CEO niezależnej firmy konsultingowej deVere Group, również podzielił się swoją opinią co do ceny Ethereum, która jednak nie była aż tak optymistyczna – 2500 dolarów do końca roku. Według Greena byłby to naturalny wzrost spowodowany rosnącym wykorzystaniem smart kontraktów.

Przewidywania współzałożyciela Reddita mogą wydawać się niedorzeczne, jednak z drugiej strony kto by przewidział, że Ethereum urośnie w 2017 roku o ponad 10800%, z 8 dolarów do 866? Biorąc to pod uwagę, około dziesięciokrotnie mniejszy wzrost nie wydaje się aż tak niemożliwy do osiągnięcia.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633