fbpx

Ten wskaźnik pokazuje, że bitcoin jest lepszy niż akcje [BADANIE]

Zgodnie z nowym badaniem z Yale University, kryptowaluty mogą generować wyższe, skorygowane o ryzyko stopy zwrotu niż akcje i inne aktywa tradycyjnie uważane za “bezpieczniejsze”.

Badanie, nazwane “Risks and Returns of Cryptocurrencies” przeprowadzono na trzech głównych kryptowalutach – Bitcoin,Ripple i Ethereum – obliczając współczynnik Sharpe’a, czyli miarę wydajności aktywów skorygowanej o ryzyko i zmienności.

Wskaźnik zapewnia matematyczną metodę porównywania tego, w jaki sposób różne aktywa kompensują inwestorowi podejmowane ryzyko, czyniąc różne aktywa bardziej porównywalnymi.

Dane dotyczące ceny bitcoina były najobszerniejsze, obejmujące okres od 2011 do 2018 r.
W przypadku Ripple i Ethereum początkowe dane o cenach zaczynają się odpowiednio w 2012 r. I 2015 r.

Na porównaniu miesięcznym , wskaznik Sharpe’a bitcoina jest podobny jak w przypadku akcji na tej samej przestrzeni czasowej, jednak wyniki te niekiedy są wyższe od historycznnych wartości Sharpe’a dla akcji. Tymczasem na częstotliwościach dziennych i tygodniowych wskaźniki są o około 50% i 75% wyższe niż w przypadku akcji w porównywalnym okresie.

Im wyższy wskaźnik Sharpe’a, tym aktywo może lepiej zrekompensować inwestorowi powiązane ryzyko.
Definicja:

Wskaźnik Sharpe’a (współczynnik Sharpe’a, indeks Sharpe’a, ang. Sharpe ratio) – wskaźnik pozwalający ocenić wysokość „premii” uzyskiwanej z danego portfela inwestycyjnego przez inwestora w stosunku do poniesionego ryzyka; im wyższy jest ten czynnik, tym korzystniejsze dla inwestora otwarcie pozycji przy tym samym ryzyku.” – Wikipedia.org

Porównanie współczynników Sharpe’a

 

Poniżej przedstawione sa stosunki Sharpe’a dla Ethereum i Ripple(informacje zgodne z badaniem)

Przed badaniem, dwóch naukowców, ekonomista Aleh Tsyvinski i Ph.D. kandydat Yukun Liu, stwierdzili, że kryptowaluty nie zachowują się w sposób podobny do akcji, walut gotówkowych lub metali szlachetnych i dlatego konieczne jest stosowanie innych metod niż te tradycyjnie stosowane do przewidywania wyników. Więc czy czekają nas nowe, stricte opracowane wskazniki pod kryptowaluty?

Dwie strategie

Dwa zjawiska, które badacze uznali za użyteczne w zakresie przewidywania wydajności kryptowalut obejmują “efekt pędu” i efekt, który jest określany jako “investor attention”.

Uwagę inwestorów można zasadniczo uznać za poziom zainteresowania wśród ludzi. Na przykład nienormalnie wysoka liczba wyszukiwań w Google lub tweetów o pozytywnych rzeczach związanych z kryptowalutami, takimi jak “kupno bitcoin” może powolnie wpływać na wzrost ceny. Podobnie jak duża liczba wyszukiwań takich fraz, jak np. “bitcoin hack” może przyczynić się do negatywnych wpływów na rynek.

Efekt pędu jest kolejnym zjawiskiem dobrze znanym w finansach, które zasadniczo mówi, że aktywa, które wzrosły w cenie, mają tendencję do kontynuacji, po prostu w wyniku coraz większej liczby inwestorów lecących na trendy. Także, jeśli mamy do czynienia z powiedzeniami: “wsiadaj po pociągu” to znaczy, że jesteśmy świadkami kształtowania się efektu pędu na rynku.

Aby wykorzystać efekt pędu w bitcoinie, obaj badacze opracowali prostą strategię handlową, która mówi, że kupiec powinien kupować bitcoiny, jeśli jego cena wzrośnie powyżej 20% w ciągu ostatniego tygodnia i sprzedać siedem dni później. “Ta strategia może generować znakomite zwroty i bardzo wysoki wskaźnik Sharpe’a”, jak podaje portal informacyjny Uniwersytetu Yale.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868