fbpx

Bank Światowy wyemituje obligacje oparte na technologii blockchain

Po raz pierwszy, World Bank sprzedaje obligacje inwestorom wykorzystując technologię blockchain.
Bank, który udziela głównie pożyczek krajom potrzebującym finansowania, zlecił “Commonwealth Bank of Australia (CBA)” przeprowadzenie sprzedaży obligacji nazwanej “Bondi”, nowego instrumentu zadłużenia na Blockchain’ie.

Jak wyjaśnia CBA, jest to pierwsza, globalnie tworzona, przydzielana, przekazywana i zarządzana obligacja z wykorzystaniem technologii blockchain.

“Biorąc pod uwagę zmienność powstających technologii, nieustannie poszukujemy możliwości zaspokojenia potrzeb inwestorów, a także potrzeb naszych klientów,” – Skarbnik World Bank, Arunma Oteh.

Dodatkowo, World Bank scharakteryzował zainteresowanie inwestorów nową obligacją jako “silne”, dodając, że zamierzają zebrać około 100 mln AUD (73 mln USD) ze sprzedaży. Według gazety “Financial Times” wykorzystanie technologii blockchain w sprzedaży obligacji może potencjalnie skrócić czas potrzebny na rozliczenie takich papierów z obecnych pięciu dni do kilku sekund.. ?

Paul Snaith, menedżer aktywów skarbowych w World Bank, podał w gazecie:
“Oczekujemy, że wkrótce pojawią się inni emitenci. Już niektóre banki centralne oceniają, w jaki sposób mogą wykorzystywać blockchain do rozliczania transakcji.

We wcześniejszych ogłoszeniach mówiono o tym, że World Bank stosuje klasyczne podejście do zarządzania technologią blockchain, ale mówi stanowcze “nie” dla kryptowalut. Jeszcze wcześniej, prezydent World Bank, Jim Yong Kim, posunął się nawet tak daleko, że odniósł się do kryptowalut porównując je do schematów Ponzi…

Portal Cryptonews.com informował już, że Tajlandzkie Stowarzyszenie ds. Rynku Obligacji zajmuje się również emisją obligacji przy użyciu technologii blockchain. Tajlandzka organizacja samoregulująca podobno uważa, że ​​nowy typ obligacji opartych na technologii blockchain może przyspieszyć obecny proces operacyjny z 7-10 dni do 1-3 dni.

Tymczasem Sberbank CIB, spółka zależna od rosyjskiego giganta bankowego Sberbank, oznajmiła w maju, że z sukcesem przeprowadziła pierwszą rosyjską transakcję obligacji komercyjnych opartą na blockchainach, w połączeniu z centralnym krajowym depozytem rozliczeniowym (NSD).

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886