fbpx

Bracia Winklevoss pozwali Shrema o kradzież 5,000 BTC (32 mln$)

Znani w branży kryptowalut bracia Winklevoss, którzy są właścicielami giełdy kryptowalut Gemini, pozwali jednego z kryptowalutowych inwestorów Charliego Shrema z powodu 5,000 zaginionych w 2012 roku Bitcoinów.

Obecnie Bitcoiny te, są warte 32 mln dolarów. Prawnik Shrema, Brian Klein, zaprzeczył oskarżeniu braci Winklevoss uznając je za bezpodstawne.

Geneza sporu sięga 2012 roku, kiedy to bracia Winklevoss rozpoczęli współpracę z Shremem, jako doradcą ich wczesnego projektu związanego z kryptowalutami. Dali mu wówczas pieniądze by zakupił on dla nich Bitcoiny od “inwestorów z grubym portfelem” – jak podaje New Your Times.  Bracia Winklevoss, dali Charliemu Shrem 750,000$ a następnie dodatkowe 250,000$ na zakup cyfrowych aktyw. Jednakże, kilka miesięcy później, zorientowali się, że Shrem dostarczył im 5,000 BTC mniej. Bracia Winklevoss pytali Shrema o brakujące BTC kilkukrotnie.

“Byłem cierpliwy, ale w tym momencie staje się to nieco absurdalne” – napisał w 2013 roku w mailu do Shrema, Cameron Winklevoss.

W 2014 Shrem został aresztowany przez organy śledcze, w sprawie sprzedaży BTC przez należącą do Shrema (obecnie niefunkcjonującą) platformę Bitinstant. Shrem został wówczas oskarżony i skazany na rok pozbawienia wolności za sprzedaż BTC ludziom, którzy chcieli kupować narkotyki na czarnym rynku. W 2013, bracia Winklevoss zainwestowali około 1.5 mln w Bitinstant.

Dostatnie życie za nasze Bitcoiny!?

Po tym jak w 2016 Shrem wyszedł z więzienia, partycypował w kilku projektach związanych z kryptowalutami. Bracia Winklevoss zdecydowali rozpocząć ponowną walkę w sądzie we wrześniu tego roku, po tym jak zauważyli jak dostatnie życie wiedzie Shrem  (w domniemaniu za ich Bitcoiny).

“Kiedy kupił posiadłość za 4 mln $, dwa Maserati i dwie potężne łodzie zadecydowaliśmy, że najwyższa pora sięgnąć sedna sprawy i doprowadzić ją do końca” – mówi Cameron Winklevoss w wywiadzie z NYT.

Bracia zatrudnili prywatnego detektywa, który ustalił, że 5,000 BTC zostało przesłanych na portfel Xapo oraz Coinbase. We wrześniu 2018 sędzia federalny z Sądu Federalnego Południowego Dystryktu Nowego Jorku, zaakceptował skargę braci Winklevoss i w porozumieniu z Xapo i Coinbase, zamroził środki Shrema.

Prawnik Shrema, Brian Klein tak skomentował sprawę dla NYT:

“Pozew mylnie zakłada, że ok. 6 lat temu, Charlie celowo sprzeniewierzył tysiące Bitcoinów. Nic nie może być dalsze od prawdy. Charlie planuje żwawo oczyścić się z zarzutów i odzyskać dobre imię”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72