fbpx

Wniosek braci Winklevoss o utworzenie Bitcoin ETF ponownie odrzucony przez SEC

Ostatni z wniosków braci Winklevoss, właścicieli giełdy Gemini, w sprawie utworzenia ETF dla Bitcoina został właśnie odrzucony przez SEC.

Wiele osób potraktowało ten news jako jako starą wiadomość, powtórzoną przez media. Charlie Shrem, legenda rynku kryptowalut, napisał na swoim  Twitterze:

“To jest stara wiadomość, chociaż myślę, że Cameron i Tyler mogliby stworzyć jeden z lepszych ETF-ów. Ekscytacja wynika z faktu, że CBOE złożyło własny wniosek o ETF Bitcoin. SEC przyzna raczej ETF istniejącej instytucji niż nowej.”

Według wiadomości opublikowanej przez CNBC zaledwie godzinę temu, SEC odrzuciła teraz rewizję wniosku ETF, który został pierwotnie odrzucony w 2017 r. Zgodnie z nowymi oświadczeniami komisji, pojawiły się problemy z oszustwami i ochroną inwestorów w nowym wniosku, co skutkuje odmową ze strony SEC. Ponadto SEC zauważyła, że ​​w obszarze kryptowalut występowały znaczące manipulacje, głównie na rynkach nieuregulowanych.

Fundusz braci Winklevoss podczas głosowania spotkał się z trzema głosami przeciw i tylko jednym za utworzeniem ETF. Pokazuje to że osoby odpowiedzialne za wydanie decyzji mają ograniczone zaufanie do kryptowalut.

Cena Bitcoina i innych kryptowalut szybko spadła, tuż po opublikowaniu informacji

winklevoss bitcoin

W wyniku tego komunikatu rynek natychmiast zanurkował, a Bitcoin zanotował szybki spadek o 300 USD, do poziomu 8,000. Altcoiny poszły w ślad  Bitcoina, również odnotowując straty procentowe.

Obecnie nie wiadomo w jaki sposób ta decyzja wpłynie na nadchodzący werdykt odnośnie ETF wnioskowanego przez CBOE. Wielu inwestorów wciąż liczy na dobre wieści, ponieważ decyzja dotycząca propozycji VanEck / CBOE wciąż jest w toku.

Wiele osób postrzega ETF Bitcoin jako klucz do powszechnej adopcji, a jak twierdzi prezes Bitmex, BTC może dzięki temu osiągnąć cenę 50 000 USD do końca roku dzięki tej decyzji. Przyniosłoby to więc ogromne korzyści dla inwestorów, gdyby propozycja ETF ostatecznie zyskała aprobatę organów regulacyjnych. Miejmy nadzieję, że wniosek CBOE będzie tym, który przyniesie wyczekiwany przełom.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,415.71
ripple
XRP (XRP) $ 0.300183
ethereum
Ethereum (ETH) $ 88.19
stellar
Stellar (XLM) $ 0.113098
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 99.25
eos
EOS (EOS) $ 1.85
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 88.35
litecoin
Litecoin (LTC) $ 23.76
tron
TRON (TRX) $ 0.013346