fbpx

Walmart informuje swoich dostawców o nowym zastosowaniu Blockchaina

Walmart, w ciągu najbliższego roku, planuje sprzedawać liściaste warzywa monitorowane za pomocą technologii blockchain.

W poniedziałkowym komunikacie prasowym największy na świecie detalista zarówno pod względem przychodów, jak i liczby pracowników ogłosił, że poinformował swoich dostawców zielonych produktów ekologicznych o przygotowaniach  do wdrożenia systemu śledzenia opartego na blockchainie, zbudowanym we współpracy z IBM. Będzie miało to miejsce przed wrześniem 2019 roku.

Zgodnie z pismem przesłanym do dostawców, każda firma współpracująca z firmą Walmart musi współpracować z siecią IBM Food Trust, po to by  stworzyć identyfikowalność “end-to-end” w dwóch etapach. Platforma blockchain pomoże firmie Walmart szybciej zaopatrzyć się w produkty żywnościowe, jednakże, zgodnie z ogłoszeniem podają, że śledzenie takich produktów jest obecnie “prawie nie do pokonania…”.

Walmart Rozwiązuje problemy

Wszystko zaczęło się po wybuchu epidemii E. coli, która panowała w Arizonie na początku tego roku. Podczas gdy władze Centrum Kontroli Chorób ostrzegły konsumentów, aby unikali sałaty uprawianej w pobliżu miasta Yuma, wiceprezes Walmart ds. Bezpieczeństwa żywności, Frank Yiannas zauważył, że klientom trudno było potwierdzić, gdzie dokładnie wyhodowano ich żywność.

Dodał również:

Żadna z paczek sałat nie miała na sobie napisu” Yuma, Arizona “. W przyszłości, gdy tylko będziemy korzystać z technologii blockchain, klient będzie mógł najprawdopodobniej zeskanować paczkę z sałatą i dowiedzieć się skąd pochodzi.

Pierwsza faza wdrożenia będzie wymagała od bezpośrednich dostawców stworzenia “identyfikowalności wstecznej” do końca stycznia. Wszystkie firmy, które mają własnych dostawców, będą miały czas na integrację sieci do końca września 2019 r.

“Aby pomóc Wam w spełnieniu tego nowego wymogu biznesowego firmy Walmart, ściśle współpracowaliśmy z IBM i innymi spożywczymi firmami, po to by stworzyć przyjazne dla użytkownika i tanie rozwiązanie z funkcją śledzenia blockchain, które spełnia nasze wymagania i tworzy wspólną wartość dla wszystkich stołów wypełnionymi ZDROWYMI, zielonymi warzywami“, cytat z listu.

To nie pierwszy raz kiedy firma Walmart ma do czynienia z blockchainem. Ostatnia ich styczność z tą technologią polegała również na etapach związanych ze śledzeniem żywności, a w szczególności ich celem było podniesienie jakości produktów wieprzowych w Chinach. Produkty wieprzowe na blockchainie, teraz zielone warzywa. Wygląda to na bardzo wczesny etap przyswajania technologii. Firmy robią to stopniowo. Jak myślicie z jakich powodów? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy na naszym facebooku.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886