fbpx

Walmart zdobył patent na system zarządzania zużyciem energii oparty o blockchain

Amerykański gigant handlowy Walmart wygrał patent na rozwój sieci elektrycznej, która będzie mogła być opłacana z wykorzystaniem Bitcoina lub innych cyfrowych walut. Informacje zostały podane przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych (USPTO).

System został stworzony by pomóc firmom skutecznie kontrolować ilość energii, jaką wykorzystują oraz regulować popyt na dostęp do sieci elektrycznej za pomocą rozproszonej księgi. Walmart złożył wniosek patentowy w grudniu 2017 r.

Walmart patentuje rozwiązania oparte o blockchain

Patent określa, że zarówno gospodarstwa domowe jak i duże organizacje mogą korzystać z opartej na blockchainie sieci urządzeń elektrycznych. Można będzie zakupić energię dla urządzeń podłączonych do sieci za pomocą BTC lub innych kryptowalut. Dalej wyjaśnione jest:
„Każda jednostka kryptowalutowa może być przeliczana na jednostkę lub część jednostki energii. Na przykład, jeżeli 1 jednostka kryptowalutowa jest ustalona na równowartość 1 kWh, interfejs modułu dostawcy może otrzymać ograniczoną całkowitą ilość kryptowaluty wynoszącą 800 na miesiąc, co w proponowanym przeliczeniu da 800 kWh energii elektrycznej.

Urządzenia w sieci mają możliwości dzielenia się funduszami pomiędzy sobą, jeśli urządzenie przekroczy limit kryptowaluty, aby zapewnić kontynuację działania w okresie rozliczeniowym. Oparty o blockchain system będzie też wskazywać, które urządzenie zużywają więcej energii w porównaniu do reszty.

Na tej zasadzie, sieci mogą się wzajemnie wspierać jeśli zużywa się mniej energii. Pozostały wolumen może być dystrybuowany wraz z innymi sieciami. Może też zostać zaprogramowany do sprzedaży nadmiaru kryptowaluty lub utrzymania go na następny rachunek. Patent mówi, że „korzystanie z kryptowaluty może być obsługiwane niezależnie od centralnego systemu baz danych, takiego jak bank centralny, centralny system zarządzania lub centralny organ zarządzany przez dostawcę energii”.

Walmart złożył wniosek o przyznanie różnych patentów w celu zintegrowania technologii blockchain ze swoim łańcuchem dostaw. Dla przykładu, usługi które rejestrowały by zakupy klientów były rejestrowane w blockchainie, umożliwiałyby użytkownikom odsprzedanie na platformie sprzedażowej z wykorzystaniem zapisu zakupu. Patent „Smart Package” Walmartu wykorzystuje narzędzie oparte na blockchainie do śledzenia zawartości opakowania, warunków środowiskowych, lokalizacji i innych szczegółów dotyczących towarów. Firma obsługuje również dostawców, aby umieszczać żywność na blockchainie, co według niej zmniejszy ilość odpadów, a także usprawni zarządzanie.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85