WallStreetBets wyemituje token, który wykorzysta do handlu na Wall Street

Twórca grupy WallStreetBets odpowiedzialnej za tegoroczny rajd akcji spółki GameStop chciałby, aby rynek akcji stał się zdecydowanie bardziej…

Twórca grupy WallStreetBets odpowiedzialnej za tegoroczny rajd akcji spółki GameStop chciałby, aby rynek akcji stał się zdecydowanie bardziej zbliżony do rynku aktywów cyfrowych

By móc zrealizować to założenie zamierza zastosować technologię blockchain, dzięki której manipulacja wspomnianym rynkiem stanie się możliwa.

Czy WallStreetBets zastosuje technologię blockchain do zmanipulowania rynku? 

Zastosowanie technologii blockchain ma przyczynić się do przemieszczenia grupy WallStreetBest z forum Reddita do zupełnie innego miejsca docelowego, którym bez dwóch zdań jest zdecentralizowana rzeczywistość. Aby móc zrealizować to założenie grupa ma zamiar wyemitować specjalny token $WSB. Osoby które go nabędą będą mogły wykorzystywać go do oddawania głosów na to kiedy i w jaki sposób dokonać zmian równowagi portfela inwestycyjnego.

Jak wynika z treści komunikatu prasowego, najbardziej światłe umysły z WallStreetBets rozpoczęły już współpracują z ekspertami zajmującymi się technologią blockchain. A wszystko to, by stworzyć exchange-traded portfolios (ETPs), które w odróżnieniu od tradycyjnych funduszy indeksowych, będzie produktem zdecentralizowanym.

Nie zwracając uwagi na fakt, że technologia blockchain w dalszym ciągu kojarzy się licznemu gronu tylko i wyłącznie z rynkiem aktywów cyfrowych, WallStreetBets nosi się z zamiarem zastosowania jej do handu na rynku tradycyjnych akcji. Grupa deklaruje, że spekulacja kryptowalutami nie leży w zakresie ich zainteresowań.

Jak ma wyglądać to w praktyce?

WallStreetBets (DApp), czyli zdecentralizowana aplikacja będzie zarządzana za pomocą własnego tokenu $WSB. Jego właściciele mogą zastosować go do oddania głosu na równoważenie oraz ekspozycją poszczególnych instrumentów będącego własnością społeczności. Dla przykładu, jeżeli posiadacze tokenów będą zdania, że akcje Tesli powinny mieć 90 % udział zamiast 10% określonego portfela ETP, mogą przeprowadzić głosowanie w tej sprawie przy wykorzystaniu zgromadzonych tokenów $WSB.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts