fbpx

W co inwestować w czasie wojny handlowej?

Jeśli szukasz aktywów, które uchronią cię przed skutkami wojny handlowej trwającej na linii USA-Chiny, ten tekst jest dla ciebie!

Bitcoin

Bitcoin powstał w kontrze do obecnego systemu finansowego. Dlatego też z reguły zyskuje w czasie, gdy w świecie banków widać kryzys czy na świecie zachodzą polityczne zawirowania. Z tego powodu najstarsza kryptowaluta może nas pozytywnie zaskoczyć w dobie nowej zimnej wojny.

Ethereum

W okresie niestabilności geopolitycznej cena Etheru – tokenu Ethereum – mocno zyskuje. Od momentu powstania niemal stale rośnie, gdy podobne zjawisko widać na BTC. Do tego wzrost ten jest z reguły dynamiczniejszy. Możliwe więc, że pod kątem procentowego wzrostu to Ether stanie się czarnym koniem nadchodzących lat.

Binance Coin

Cena Binance Coin ostatnio pozytywnie zaskoczyła i to po spadkach związanych z włamaniem się na Binance i utratę przez giełdę 7 000 Bitcoinów.

Litecoin

Litecoin także mocno zyskał w czasie ostatnich wzrostów. Podobnie jak ETH, ta kryptowaluta potrafi w czasie bańki na BTC rosnąć w pewnych momentach w bardziej intensywny sposób. Może się okazać kolejnym ciekawym aktywem w waszym koszyku inwestycyjnym.

Zcash

Zcash słynie ze swojej anonimowości. Dziś cieszy się uznaniem np. Edwarda Snowdena, byłego eksperta CIA. Przez swoje cechy również może zacząć mocno rosnąć w czasie hossy na BTC.

Monero

Tu mamy sytuację podobną do Zcash. Monero jest bardziej anonimowe niż Bitcoin i także prawdopodobnie zyska w oczach inwestorów.

Bitcoin Cash

Ten kontrowersyjny fork Bitcoina ma swoją wierną społeczność. Mimo grudniowego podziału nadal cieszy się popularnością wśród inwestorów. Widać także, że powoli wychodzi z kryzysu sprzed pół roku.

TRON

Przeglądarka internetowa Opera ogłosiła niedawno, że będzie wspierać TRON. Ponadto projekt zyskuje na poziomie społeczności programistów, a jego twórcy otwarcie mówią, że chcą rywalizować z Ethereum.

Dash

Dash powstał w 2014 r. Początkowo pod nazwą DarkCoin. Jest kryptowalutą, która daje możliwość dokonywania szybkich i anonimowych transakcji.

Złoto

By nie być monotematycznymi, wyminiemy nie tylko kryptowaluty. Złoto historycznie jest zabezpieczeniem przed krachami. Chroni środki przed niepewnościami politycznymi i zmiennościami na rynkach akcji. W tych niepewnych czasach jest może okazać się dobrym miejscem na ulokowanie oszczędności.

Srebro

Srebro działa w czasie krachu, tak samo jak złoto, tj. chroni oszczędności przed inflacją i zmiennością. Obecnie można go kupić dość tanio, więc może okazać się dobrą inwestycją.

Akcje AT&T

AT&T to solidna inwestycja, która gwarantuje wysoką wartość dywidendy. Ponieważ baza klientów firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a nie w Chinach, może to być dobry schron dla naszych oszczędności.

Akcje Verizon

Podobnie jak AT&T, klienci Verizon są ze Stanów Zjednoczonych, a nie z Chin, więc firma może w pewnym sensie zyskać w czasie zimnej wojny.

Akcje Sprint

Inny operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych także może być czarnym koniem tego wyścigu. Wiele zależy od tego, czy dojdzie do fuzji Sprint i T-Mobile. Jeśli tak, udziałowcy mogą otwierać szampany.

Akcje Netflixa

Mimo że gigant pracuje nad pozyskaniem chińskiej publiczności, tworząc oryginalną treść w języku mandaryńskim, usługa przesyłania strumieniowego Netflix nie ma żadnych klientów w Chinach. Poza tym historia zna już przypadki, gdy branża rozrywkowa zyskiwała w dobie kryzysu.

Akcje HCA

HCA Healthcare jest głównym operatorem szpitali w Stanach Zjednoczonych. Tego typu akcje wraz z innymi amerykańskimi firmami z rynku medycznego są dobrą alternatywą na czas kryzysu.

Akcje United Health Care

United Health Care to ogromny, wysokiej jakości ubezpieczyciel z bazą klientów w Stanach Zjednoczonych. To też ewentualna dobra inwestycja. Firma ma silne perspektywy wzrostu w 2019 r. W 2018 r. United Health Care rozpoczęło inicjatywę dot. technologii blockchain w celu poprawy działania swojego rejestru.

Akcje Twittera

Baza użytkowników Twittera jest bardzo skoncentrowana na Stanach Zjednoczonych. Portal ma też stabilną pozycję na rynku mediów społecznościowych.

Akcje Facebooka

Tu moglibyśmy po części powielić opis z Twittera. Do pozycji giganta rynku portali społecznościowych dochodzi fakt, że firma pracuje ponoć nad innowacyjnym systemem dot. e-płatności opartym na własnej kryptowalucie.

UWAGA!

Pamiętajcie, że powyższe opisy nie są poradami inwestycyjnymi. Sugerujemy tylko zainteresowanie się powyższymi aktywami, ale nie namawiamy do ich kupowania!

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98