fbpx

W Australii kupisz kebaba za… BTC

Ozzie Kebabs to popularna w Australii sieć restauracji z – jak sama nazwa wskazuje – kebabami. Teraz firma przyjmuje płatności w Bitcoinie, a nawet wspiera technologię Lightning Network. Kryptwalutowe media zadają jednak dziś inne pytanie. Czy ludzie naprawdę chcą wykorzystać swoje “cyfrowe złoto” do kupowania fast foodów?

Pomimo tego, że na wykresie Bitcoina analitycy zauważyli już tzw. złoty krzyż (pierwszy od od 2015 roku), co powinno wskazywać za długoterminową hossę, główna kryptowaluta może jeszcze całkowicie wyjść z czyśćca. Widać to zresztą po obecnie trwającej korekcie ostatnich wzrostów. Mimo tego Bitcoin ponownie wzbudza zainteresowanie mas. Według Google Trends cyfrowa moneta przebija pod kątem popularności niektórych celebrytów i przygotowuje się do bicia nowych rekordów w tej kategorii. Przykład? Dziś jest bardziej popularna niż Elon Musk.

Hodl!

Ma to swoje plusy (dla inwestorów), ale też wady. Te ostatnie dostrzegą ci, którzy obserwują faktycznie wykorzystywanie BTC w handlu. Większość społeczności kryptowalut wielokrotnie demonstrowała już, że nie chce wydawać Bitcoinów na przedmioty codziennego użytku. Kupowanie pizzy za “tani” BTC jest zaś koszmarem, który śnił się przez ostatnie parę lat niejednemu fanowi blockchaina.

Arnhem w Holandii uznano za najbardziej przyjazne Bitcoinowi miasto na świecie, gdy zaczęto tam akceptować krypto-płatności za wszystko – od kanapek po sprzęt sportowy. Tyle że, kiedy pierwsza fala szumu medialnego wokół sprawy ucichła, ludzie przestali się nią ekscytować. Mało tego, kupowanie czegokolwiek za BTC mogło zostać uznane za… inwestorską naiwność!

W końcu zakup koszulki za 20 dolarów nie jest niczym szczególnym. Gorzej jak kupi się nią za 20 dolarów, ale wyrażone w BTC, a potem widzi, jak cena kryptowaluty rośnie. Może się okazać, że za owy 1 t-shirt mogłeś mieć po roku jeszcze świetną kurtkę, dobre buty, spodnie, o których marzyłeś, i całkiem fajny zegarek.

Pomyśl teraz, jak musisz się czuć, gdy BTC dosłownie przejadłeś. Oczywiście nie kupowanie niczego za kryptowalutę daje amunicję przeciwnikom nowej technologii, którzy potem mogą uważać, że Bitcoin nie jest używany jako jednostka płatnicza. Nie sugerujemy, by nic nie kupować za cyfrowe monety. Pokazuje to jednak, przed jakimi dylematami stają dziś zwolennicy kryptowalut.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930