Vitalik Buterin współtwórca Ethereum (ETH) dołączył do grona miliarderów

Vitalik Buterin, czyli współtwórca Ethereum (ETH) zasilił właśnie grono miliarderów. Przyczyniła się do tego wycena waluty cyfrowej, która…
Virtual Ethereum coin currency finance money on computer laptop keyboard

Vitalik Buterin, czyli współtwórca Ethereum (ETH) zasilił właśnie grono miliarderów. Przyczyniła się do tego wycena waluty cyfrowej, która pierwszy raz przekroczyła poziom 3000 dolarów (USD).

Współtwórca Ethereum (ETH) zostaje miliarderem

Vitalik Buterin, który w styczniu 2021 roku ukończył 27 lat zgromadził już około 333 520 Ethereum (ETH). Jest to jednoznaczne z faktem, że jego majątek jest obecnie szacowany na ponad 1  miliard dolarów (USD). W związku z powyższym Vitalik zajął szóste miejsce na liście dziesięciu najmłodszych miliarderów świata według rankingu przygotowanego przez Forbes.

Wspomniana informacja związana z Buterinem biegła się w czasie z wiadomością o ponownym zapewnieniu złożonym przez firmę inwestycyjną Fundstrat dotyczącej poziomu ceny docelowej ETH, który ma wynosić 10 500 dolarów (USD).

Dla poparcia swojego punktu widzenia Fundstrat poinformowało, że stosunek kapitalizacji rynkowej Ethereum (ETH) oraz Bitcoin (BTC) wzrasta, ale nie sięgnął pułapu  hossy w 2017 roku.

Zdaniem Fundstrat optymistyczne scenariusze związane z Ethereum (ETH) dotyczą także pojawienie się na rynku nowych aplikacji finansowych.

Co dzieje się na rynku Ethereum (ETH)?

Jak zapewne pamiętacie informowaliśmy już o tym, że instytucjonalni menadżerowie inwestycyjni w ubiegłym dokonali zakupu ETH o łącznej wycenie na poziomie 30,2 milionów dolarów (USD). Zgodnie z szacunkami opublikowanymi przez CoinShares stan posiadania przekroczył właśnie 13,9 miliardów dolarów (USD).

Jeden ze specjalistów pracujących dla CryptoCobain uważa natomiast, że Ethereum (ETH) w dłuższej perspektywie może wyprzedzić króla walut cyfrowych, czyli BItcoin (BTC) oczywiście pod kątem kapitalizacji rynkowej.

Czy ich założenia i poglądy są słuszne? Czy Ethereum (ETH) pokona ostatecznie Bitcoin (BTC)? Jak zwykle będziemy czujnie śledzić rynek aktywów cyfrowych. Możecie liczyć, że poinformujemy Was o wszystkim na bieżąco.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts