fbpx

Vitalik Buterin przeciwny aktualizacji blokującej koparki ASIC

Vitalik Buterin jest przeciwny hardforkowi, który miałby na celu uczynienie koparek opartych na ASIC nieefektywnymi.

Podczas codwutygodniowego spotkania deweloperów Buterin zabrał głos w sprawie nowego urządzenia Bitmaina ogłoszonego kilka dni wcześniej. Koparka Antminer E3 stała się tematem kontrowersji, a wielu programistów Ethereum poparło pomysł rozwiązania problemu za pomocą hardforka.

Podczas spotkania deweloper Piper Merriam zaprezentował szczegółowe rozwiązanie, dzięki któremu status quo zostałby zachowany i do kopania ETH nadal stosowałoby się koparki oparte na kartach graficznych.

Buterin stwierdził jednak, że gra może być niewarta świeczki.

„Nakłonienie wszystkich do aktualizacji oprogramowania prawdopodobnie byłoby dość chaotyczne i odciągnęłoby uwagę od ważniejszych kwestii. Osobiście nie podejmowałbym żadnych działań w sprawie ASIC-ów”.

Merriam podkreślił, że obecna propozycja jest rozwiązaniem doraźnym wycelowanym w najnowsze urządzenie Bitmaina i nie gwarantuje, iż w przyszłości nie zostaną stworzone nowe koparki oparte na ASIC.

Buterin argumentował, że nie ma co tracić czasu na doraźne rozwiązania. Zamiast tego lepiej skupić się na rozwojem Proof of Stake, dzięki czemu w przyszłości koparki nie będą w ogóle potrzebne.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że praca nad PoS-em idzie dobrze i w maju rozpocznie się formalny proces weryfikacji kodu, który potrwa około 5 miesięcy.

Hudson Jameson zaznaczył jednak, że jeśli społeczności mocno zależy nad wprowadzeniem hardforka, to może działać w tym kierunku bez względu na zdanie głównych deweloperów:

„Jeśli społeczność naprawdę tego chce i ma wystarczająco dobry powód, to oczywiście możemy to zrobić, ale na razie wygląda na to, że główni programiści wolą nie podejmować żadnych działań w tej sprawie”.

Podczas spotkania Buterin poruszył również temat swojej ostatniej propozycji dotyczącej ograniczenia liczby ETH:
„Jeśli społeczność zaakceptuje tę zmianę, możemy ją wprowadzić w następnej aktualizacji lub razem z aktualizacją Casper [przejście Ethereum na algorytm PoS]”.

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633