fbpx

Vitalik Buterin o: przyszłości Ethereum, całej branży blockchain oraz ofercie pracy od Google

Podczas małego, prywatnego wydarzenia w San Francisco, współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sektora blockchain oraz zdradził nad czym obecnie pracuje w Ethereum. Dodatkowo skomentował ostatnią sytuację związaną z ofertą pracy od Google.

Jak mówi Vitalik Buterin, “ostatnio, spędzam dużo czasu na pracy nad proof of stake i innymi protokołami. To jest to na czym społeczność badawcza Ethereum skupia się teraz bardziej niż na czymkolwiek innym”. Vitalik Buterin dodał:

“Myślę, że ostatnio pojawiało się wiele frameworków do kanałów komunikacji [użytkownik-użytkownik oraz użytkownik-maszyna]. Protokół Casper, zbliża się coraz szybciej do momentu, w którym prace zostaną zakończone. Jak na razie tylko oczekuje na przegląd przez akademickich analityków.”
Prowadzący zapytał Buterina, “Były plotki o tym, że kilka miesięcy temu Google chciało Cię zatrudnić. Rozumiem, że jesteś w mieście w sprawie rozmowy o pracę?”. Vitalik Buterin odpowiedział:
“Mam nadzieję, że wszyscy wiemy, iż był to żart. Jakaś losowa osoba z HR Google napisała do mnie emial. Najprawdopodobniej przez to, że jakiś ich algorytm przeanalizował mojego GitHuba i zobaczył, że miałem wysoką oceną w międzynarodowej Olimpiadzie. Jak się okazuję, spełniam wszystkie idealnego kandydata na staż.” – śmiał się Buterin.

Vitalik Buterin o przyszłości technologii Blockchain

Technologia blockchain zostanie zauważana dopiero wówczas kiedy ludzie będą w stanie wykorzystywać ją w codziennym życiu. Obecnie, jest to tylko cel, aczkolwiek może on stać się rzeczywistością kiedy tylko więcej osób zda sobie sprawę z zalet, które płyną z korzystania z kryptowalut.

“Chciałbym móc wejść do typowego sklepu, dostać tam kartę przepłaconą i zapłacić niewielką prowizję aby zacząć korzystać z BitcoinaBitcoin Cash, Ethereum itd. Dać ludziom możliwość wykorzystywania niewielkich ilości kryptowalut do codziennego użytku jest traktowane jako coś niezwykle wartościowego, wewnątrz branży krypto. W szczególności tyczy się to możliwości zastosowań blockchaina wychodzących poza same kryptowaluty (finanse). Nawet przypadki zastosowania technologi blockchain do serwisów i usług niezwiązanych z finansami, wciąż potrzebują prowizji transakcyjnych. Jeśli możemy umożliwić każdemu rozpoczęcie korzystania z kryptowaluy podczas jednej wyprawy do sklepu to byłoby mu bardzo łatwo zacząć korzystać z kryptowalut.”

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz