fbpx

Vitalik Buterin: Macie rację, Ethereum będzie bezwartościowe, chyba że zmienimy…

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, zgadza się z twierdzeniami użytkowników, że ​​kryptowaluta Ether (ETH) może tracić na wartości dopóki nie wprowadzona zostanie zmiana protokołu. 

 “…jest to absolutnie prawdą o czym piszą użytkownicy…  nawet gdyby Ethereum(projekt jaki znamy dziś) nie uległ zmianie, wszystkie argumenty autora […] byłyby zgodne z prawdą.” Buterin napisał w poście na Reddit.

Przedsiębiorca Jeremy Rubin przedstawił swoje przemyślenia w artykule na TechCrunch. Jego zdaniem Ethereum ma problemy ze skalowaniem i bezpieczeństwem smart contractów. Te problemy spowodują, że projekt będzie pozostawał w tyle za konkurentami, nieuchronnie prowadząc do upadłości poprzez sformułowaną przez Jeremiego, “abstrakcję ekonomiczną”.

Według jego opinii, ekonomiczna abstrakcja oznacza, że ​​prowizje (Gas) będą pobierane w tokenach. Zamiast płacić prowizję w ETH, właściciel smartcontractu wolałby płacić w tokenie pochodzącym z umowy, prawdopodobnie w oparciu o standard ERC-20. Może to spowodować, że ETH stanie się zbędny i stopniowo zmniejszać jego wartość.

Buterin twierdzi, że jego projekt może przetrwać, będąc wciąż zdolnym do ewolucji i rozwoju. Dodaje, że społeczność Ethereum rozważa dwie propozycje, które mogą podnieść ETH na natywnym poziomie protokołu. Oznacza to, że posiadanie ETH byłoby obowiązkowe do zapłaty prowizji. “W ten sposób stworzy to strukturę, dzięki której wartość ETH […] na pewno nie będzie bliska zeru.” Buterin stwierdza na Reddit.

Społeczność się tym nie przejmuje

 “Czy nie lepiej rozpoznać, co jest nie tak, niż żyć w złudzeniu, że wszystko idzie świetnie? Buterin wydaje się na tyle pokorny, aby rozpoznać, co jest nie tak z jego własnym projektem”, pisze użytkownik Redditu/Alzerion. Inni przyjmują zabawne podejściei: / danielkoala pisze, ” Dobrze, przynajniej rozumiem niektóre z jego słów. Hmpm.”

Mimo wszystko, Ethereum już szuka sposobów rozwiązania swoich problemów. Poprzednie tak zwane w potocznym języku “tweetstorm” Buterina – złożone z aż 75 tweetów – wyjaśniło historię konsensusu Proof of Stake (PoS) i dalsze plany dla Casper, nowego modelu PoS. Obecne działania są określane przez niektóre osoby jako powstawanie nowego Ethereum 2.0, które ma powstać jako odpowiedź, jakiej potrzebuje Ethereum w zakresie skalowania. Buterin zakończył swój “tweetstorm”, mówiąc, że nie ma oficjalnego harmonogramu wdrożenia nowości, co może oznaczać przedłużony okres niepewności dla Ethereum…

Jak na właściciela tak poważnego projektu, Vitalik przyjmuje postawę osoby pokornej, która chce wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Błędy, które są wypominane przez społeczność kryptowalutową według twórcy Ethereum są bardzo wskazane, bez nich nie mógłby polepszać swojego projektu i trudno byłoby mu zrozumieć gdzie znajduje się problem. Czy więc możemy się spodziewać nowości od ETH, czy Vitalik jest w stanie dokonać hucznego sukcesu swojego projektu ponownie?

Zapraszamy do dyskusji na temat aktualnej sytuacji ETH w sekcji komentarzy poniżej lub na naszych social mediach.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886