fbpx

Vitalik Buterin: Ethereum przetrwa beze mnie.

Vitalik Buterin oświadczył, że sieć Ethereum może przetrwać bez jego udziału. Tym samym dał do zrozumienia jakoby powoli odłączał się od projektu, z którym jest powszechnie utożsamiany.

Powyższe stwierdzenie padło podczas debaty na temat mediów społecznościowych, która obejmowała rozmaite zagadnienia, w tym wsparcie Vitalika dla projektów opartych na Ethereum. Buterin powiedział, że Ethereum może teraz kontynuować swój rozwój, nawet bez jego udziału.

“Myślę, że Ethereum może przetrwać, nawet jeśli odłączę się od projektu w tym momencie” – napisał na Twitterze 4 października.

Wiele osób z branży kryptowalut oskarża Buterina o manipulowanie ceną ETH poprzez kapitał, którym dysponuje. Zwracano również uwagę na problem pre-miningu w aspekcie tej kryptowaluty.

Zapytany, czy chce oddać stery w Ethereum, Buterin odpowiedział, że “to już się dzieje”. Nie podał jednak szczegółów dotyczących ram czasowych. Podkreślił w swojej wypowiedzi rolę działań takich osób jak Danny Ryan, Justin Drake oraz Hsiao-Wei Wang.

Ethereum wciąż czeka na odbicie

Ethereum wciąż jest traktowane bardzo ostrożnie przez inwestorów, co dobitnie pokazał niedawny spadek ETH/USD. Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta osiągnęła najniższy poziom od 15 miesięcy, poniżej 170 USD.

Warto jednak zauważyć, że ostatnie doniesienia z sektora finansowego wskazują znaczne prawdopodobieństwo odbicia. Weiss Ratings spekuluje nawet, że Ethereum przejmie od Bitcoina połowę jego udziałów w rynku. Twórcy znanego rankingu podkreślają, że stanie się tak dzięki temu, że projekt ten oferuje więcej zastosowań i jest wspierany przez bardziej zaawansowaną technologię.

Rozwój projektu napędza również pojawianie się rozwiązań takich jak np. dedykowana platforma Ethfinex, udostępniona kilka tygodni temu przez giełdę kryptowalut Bitfinex. Podobnie jak inne firmy z branży, takie jak Binance, Bitfinex traktuje Ethereum jako podstawę do tworzenia nowego rynku jakim są zdecentralizowane giełdy.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930