fbpx

Vitalik Buterin nie odłączy się od Ethereum

Nagłówek artykułu w MIT Technology Review zasugerował potencjalne odejście Vitalika Buterina z projektu Ethereum. Współtwórca platformy stwierdził, że Ethereum nie może się powieść, dopóki on nie cofnie się o krok. Tone Vays wydawał się zadowolony z tej informacji, jednak została ona szybko sprostowana.

Buterin szybko wskazał, że nie opuszcza platformy, a krytycy będą krytykować, cokolwiek zrobi. Na dorocznej konferencji deweloperskiej Ethereum, powiedział, że jego technologia może być prawdziwie zdecentralizowana, jeśli przestanie być zależna wyłącznie od niego.

“Ethereum przestaje zależeć ode mnie, ale bardzo daleko mi do odejścia.”

Buterin mówił już o odłączeniu się od projektu Ethereum. Jeszcze w zeszłym miesiącu zasugerował, że to “już trwa”. Chociaż wypowiedź była niejednoznaczna, wyjaśnia, że ​​jego intencją jest, aby Ethereum przetrwał.

Vitalik nadal aktywnie uczestniczy w rozwoju Ethereum, chociaż celowo stara się zmniejszyć swoje znaczenie. Oczywiście, nie jest właściwym podejściem, aby los całej platformy spoczywał w rękach jednego człowieka.

Ethereum 2.0

Buterin rozmawiał z MIT Technology Review podczas Devcon w Pradze, dorocznym spotkaniu zorganizowanym przez Ethereum Foundation. Jednym z głównych tematów dyskusji było Ethereum 2.0, czyli aktualizacja, która ma na celu m.in. poprawę skalowania.

Kluczową częścią tego procesu jest przejście z protokołu “proof-of-work” do bardziej energooszczędnego algorytmu “proof-of-stake”. Inne ulepszenia obejmują metody zwane sharding i plasma, mające na celu poprawę zwiększenie aktualnych limitów transakcji. Poprzez umożliwienie użytkownikom wykonywanie określonych transakcji bez zapisywania każdej z nich do sieci blockchain, sieć będzie w stanie obsłużyć więcej operacji.

Vitalik Buterin odegrał, rzecz jasna, znaczącą rolę w projektowaniu i wdrażaniu tych zmian. Chociaż może dążyć do przejścia na drugi plan w projekcie, jest bardzo daleki od odejścia. Miejmy nadzieję, że platforma Ethereum będzie rozwijała się zgodnie z zapowiedziami. Nadchodząca zmiana algorytmu na PoS jest z pewnością jedną z najważniejszych modyfikacji, które zostały wdrożone w projekcie. Liczymy na to, że skorzysta na tym cała społeczność i pozytywnie wpłynie to również na kurs kryptowaluty.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896