fbpx

Vitalik Buterin ujawnia ile ETH posiada w swoim porfelu

Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin odpowiedział na oskarżenie dr Nouriela Roubiniego, że był on “przywódcą gangu”, który wraz ze wspólnikami, zorganizował oszustwo polegające na pre-miningu Etheru.

“@VitalikButerin był liderem – wraz z Joe Lubinem, oszustwa opartego o Ether. Ukradli 75% zasobów Etheru i stali się natychmiastowymi “miliarderami” fałszywego bogactwa.”

Vitalik Buterin w odpowiedzi napisał:

“Nigdy osobiście nie posiadałem więcej niż 0,9% całego ETH, a moja wartość netto nigdy nie zbliżyła się do 1 mld USD. Poza tym jestem pewien, że nie ma przepisów kryminalnych przeciwko pre-miningowi.”

Programista dodał, że jego wartość netto “nigdy nie zbliżyła się do miliarda dolarów”. Zauważył także, że prawdopodobnie nie ma żadnych przepisów karnych przeciwko pre-miningowi. Kiedy użytkownik Twittera @mechanicalmarkets zapytał, czy ujawniłby całą swoją działalność związaną z handlowaniem kryptowalutą, w tym etap pre-sale, Buterin udostępnił link do etherscan. Z danych w serwisie wynika, że w portfelu (który prawdopodobnie należy do niego) znajduje się obecnie około 365 000 ETH.

365 000 ETH, 100 000 USD w OmiseGo (OMG)

W momencie publikacji tego artykułu 365 000 ETH ma wartość około 73 milionów USD. Buterin podobno zainwestował również około 100 000 USD w OmiseGo, sieć płatniczą typu open-source i zdecentralizowaną giełdę (DEX) działającą na blockchainie Ethereum.

Ponadto Buterin wspomniał, że ma kilka innych adresów, na których znajdują się tokeny, których wartość jest “stosunkowo niewielka”. Zaznacza, że portfel, który udostępnił, zawiera większość jego aktywów.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy profesor Uniwersytetu w Nowym Jorku, który przewidział światowy kryzys finansowy, Dr Nouriel Roubini, krytykuje kryptowaluty i ludzi ściśle współpracujących z ich ciągłym rozwojem. Wcześniej poprzez Twittera, Roubini stwierdził, że decentralizacja jest mitem. Wielokrotnie powtarzał również, że zdecentralizowane aplikacje (DApps) to ponzi.

Współczynnik Giniego

Według byłego doradcy Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, “bogactwo bitcoinów” jest bardziej scentralizowane niż bogactwo Korei Północnej. W ramach poparcia swojej tezy, Roubini powiedział:

“Współczynnik Giniego w przypadku Bitcoina jest gorszy niż finansów Korei Północnej”.

Współczynnik Giniego (stosowana w statystyce miara koncentracji lub nierównomierności) wynosi 88% dla Bitcoina i około 86% dla Korei Północnej, jak twierdzi Roubini. Jeśli współczynnik Giniego jest równy 0, oznacza to doskonałość, podczas gdy współczynnik Giniego równy 1 (lub 100%) wskazuje na najwyższy możliwy poziom nierówności majątkowych.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930