fbpx

Vitalik Buterin: Bitcoin SV to scam

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, w wywiadzie udzielonym CNN powiedział, że Bitcoin Satoshi Vision (BSV) to oszustwo (“complete scam”).

Buterin nie darzy raczej jednego z nowszych forków Bitcoina wielkim szacunkiem. Nie przepada też chyba za Craigiem Wrightem, który nie dość, że stoi za projektem, ale też twierdzi, że to on jest Satoshim Nakamoto, legendarnym kreatorem BTC. Buterin jego określa mianem oszusta, zaś BTC SV “kompletną ściemą”.

Największe oszustwo rynku kryptowalut?

Vitalik nagrał też wywiad z youtuberem Hardcore Crypto, w czasie którego atakuje Bitcoina Wrighta. Przy okazji poparł CEO Binance, CZ, za to, że ten postanowił niedawno usunąć forka ze swojej giełdy:

„Oczywiście BSV jest kompletnym oszustwem, ale jego usunięcie z Binance było interesujące. Istnieją więc argumenty popierające tę akcję, ale z drugiej strony pojawia się argument, że jest to centralna giełda, która ma za sobą dużą moc.”

Jak krytykować to merytorycznie – uważa chyba Buterin i tłumaczy, dlaczego nie jest fanem atakowanej kryptowaluty. Podkreśla zwłaszcza to, że blok o wielkości 128 MB – jaki zastosowano w sieci BSV – jest głupim rozwiązaniem.

Tyle że nie każdy podziela zdanie Vitalika. Fani Bitcoin SV bronią swojego ulubionego projektu. Kontratakują i twierdzą, że twórca ETH po prostu boi się BSV. W sekcji komentarz pod video można znaleźć np. zdanie:

BSV stanowi zagrożenie dla ETH i on [Buterin] o tym wie. ETH będzie używany jedynie przez garstkę osób do nostalgicznych celów.”

Bitcoin Satoshi Vision

Pomijając kwestie technologiczne, można odnieść wrażenie, że największym problemem BSV jest jego twórca – Craig Wright. Jak już wspomnieliśmy, stale podkreśla, że to on stoi za White Paperem pierwotnego BTC, więc ma prawo mówić, w jakim kierunku najstarsza na świecie kryptowaluta powinna podążyć.

Wątpliwe jednak, by powyższe było prawdą. Środowisko fanów cyfrowych walut krytykuje, a wręcz atakuje, Wrighta. Uważa go za pozera i oszusta. Ponoć on sam ma za sobą problemy związane z łamaniem prawa w Australii.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98