fbpx

VISA: możemy zaakceptować kryptowaluty

W odpowiedzi na starania firmy Mastercard o patent systemu rezerwy cząstkowej dla kryptowalut, CEO Visa stwierdził, że kryptowaluty nie stanowią istotnego zagrożenia dla stabilności dotychczasowych systemów finansowych.

Al Kelly: Bitcoin i kryptowaluty nie stanowią zagrożenia dla firmy Visa

Kilka miesięcy po stwierdzeniu, że “słońce zaszło” dla Bitcoina i kryptowalut, były menedżer funduszu hedgingowego, Jim Cramer, rozmawiał z Alem Kelly, dyrektorem generalnym Visa. W Programie CNBC, Mad Money, poruszyli m.in. temat wejścia firmy do obszaru kryptowalut.

Cramer, który zyskał sławę wśród publiczności, jako ekscentryczny showman, w programie Mad Money w CNBC, zapytał Kelly’ego, czy jego firma uważa kryptowaluty za wyzwanie dla hegemonii VISA w świecie finansów. Odpowiadając, Kelly stwierdził:

“Na pewno nie w krótkim i średnim okresie czasu, ponieważ uważam, że rynek musi rzeczywiście wierzyć, że kryptowaluty przechodzą z bycia towarem do instrumentu płatniczego. Kryptowaluty muszą stać się poniekąd jak waluty fiat, abyśmy mogli czuć się z nimi komfortowo.”

Podczas gdy komentarze były dość sceptyczne, Kelly dodał, że ​​jeśli rynek kryptowalut się rozwinie, będzie on otwarty na to, aby Visa poszła w tym kierunku. Jako tradycjonalista nawiązywał jednak do faktu, że nadal nie przekonany do kryptowalut, a ta innowacja pozostaje towarem w oczach Visa.

“Jeśli będziemy musieli pójść w tym kierunku, zrobimy to, ale teraz jest to bardziej towar niż sposób płatności.”

Czy działania firm zagrożą decentralizacji?

Wiele osób obawia się jednak, że działania  firm takich jak Visa i Mastercard mogą oznaczać koniec decentralizacji kryptowalut. Na początku tego roku Mastercard, najważniejszy konkurent Visa, złożył w Stanach Zjednoczonych patent, w którym określono metodę i system łączenia aktywów opartych na blockchainie z rachunkami walutowymi.

Patent, który wciąż oczekuje na zatwierdzenie, określa metodę, która pozwala nowojorskiej firmie Mastercard zarządzać jednocześnie walutami i kryptowalutami. System, który pozwala instytucjom finansowym zarabiać na sieciach typu blockchain, pozwoli bankom na ułatwienie bankowości opartej na rezerwie cząstkowej dla zasobów kryptowalutowych, za pośrednictwem złożonego systemu baz danych.

Zaproponowany przez Mastercard system podważa koncepcję zdecentralizowanych aktywów, ponieważ łączy kryptowaluty z obszarem walut fiat, czyli obszarem, który Satoshi chciał zlikwidować poprzez redystrybucję władzy dla konsumentów. Niespodziewanie, posunięcie Mastercard do złoŜenia wspomnianego patentu nastąpiło na kilka dni przed CEO Mastercard, Ajay Banga skrytykował kryptowaluty za rzekome zastosowania przy praniu brudnych pieniędzy, terrorystów, itd.

Miejmy nadzieję, że wejście dużych graczy na rynek kryptowalut, nie wyeliminuje wpływu na ten rynek ze strony zwykłych użytkowników.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930