fbpx

Upcoin – nowa, niezwykle szybka, bezpieczna i wszechstronna giełda kryptowalut

Niedługo zostanie otwarta nowa giełda z bardzo dużym potencjałem (Start nastąpi 23.04.2018). Warto zwrócić na nią uwagę ze względu na szybkość, bezpieczeństwo i duże zaangażowanie deweloperów w tworzenie dobrze działającej platformy. Jak mówi zespół, chcą stać się “giełdą kryptowalut numer 1 na świecie”. Oczywiście każdy chce być numerem 1. Zobaczmy jednak, czy giełda kryptowalut Upcoin ma ku temu potencjał. 

Upcoin, zanim zaczął pracować nad funkcjonalnościami giełdy przeprowadził wywiad z 400 traderami, aby dowiedzieć się jakie są najczęstsze braki i problemy obecnych rozwiązań. Następnie Upcoin skupił się właśnie na tych sugestiach, aby stworzyć rozwiązanie, które będzie wolne od tych powszechnych problemów, szybkie, bezpieczne oraz wygodne do trade’owania.

Na obecną chwilę liczba zarejestrowanych użytkowników przekracza 750 tysięcy osób. Udało im się zgromadzić taką liczę potencjalnych użytkowników dzięki atrakcyjnemu programowi partnerskiemu.

Kilka zalet giełdy Upcoin

1. Prędkość 

Struktura giełdy i rozmieszczenie serwerów na całym świecie zapewnia najlepsze osiągnięcia pod względem wydajności. Niezależnie od tego, gdzie aktualnie jesteśmy, wydajność giełdy powinna być zawsze bardzo dobra. Testy pokazały, że Upcoin jest w stanie obsłużyć ponad 5 milionów transakcji na sekundę. Jest to znacznie szybciej niż większość top’owych giełd (5x szybciej niż Binance).

2. Bezpieczeństwo

Upcoin zadbał o to, aby niezależne osoby trzecie przetestowały niezłomność zabezpieczeń giełdy. Wielu tzw. ‘white hat hackers’ (są to hackerzy, którzy pasjonują się łamaniem zabezpieczeń, jednakże robią to bez szkody i z dobrą intencją, np. aby po włamaniu móc zasugerować w jaki sposób wzmocnić zabezpieczenia sieci) przetestowało giełdę. Upcoin nawiąże także współpracę z hackerone.com i będzie opłacał white hat hackerów, którzy będą pomagać w ciągłym polepszaniu zabezpieczeń całej infrastruktury. W dodatku 97% środków będzie trzymane na Cold Storage.

3. Funkcjonalności

Wiele giełd jest po prostu trudna do obsługi, szczególnie dla początkujących traderów. Upcoin zatrudnił zespół profesjonalnych UX Designerów, którzy z pomocą ankietowanych traderów stworzyli przyjazny dla użytkowników i prosty interface.

4. Dużo par do wymiany

Na samym starcie będzie można tradować wszystkimi kryptowalutami z największą kapitalizacją (top 100 na coinmarketcapie). Od razu po starcie planowane jest dodawania wielu dodatkowych par tak by łącznie było dostępnych 1000 różnych kryptowalut do wymiany. Oprócz tego będą również wdrożone pary z walutami FIAT.

5. Wiele możliwości składania zamówień

Oprócz tego, że UPcoin będzie umożliwiał najpopularniejsze i dobrze znane traderom typy składania zamówień (limit order, market order, trailing stop, stop order, stop limit, immediate oraz cancel) to będzie także możliwość ustawienia SL (stop loss) i TP (take profit) w tym samym czasie! W 2 kwartale 2018 jest również planowana opcja handlu z dźwignią.

6. Prowizje

Upcoin za zrealizowane zamówienia kupna/sprzedaży będzie pobierał od 0,1 do 0,2% prowizji. Dodatkowo ma nie być prowizji od wyciągania lub depozytowania kapitału.

7. Obsługa klienta

Upcoin gwarantuje, że na wszystkie pytania klientów będzie odpowiadał w ciągu maksymalnie 24h.

8. Program Partnerski

System poleconych z możliwością zdobycia aż 50% fee generowanych przez poleconych podczas tradowania na giełdzie Upcoin. Niestety są ograniczone miejsca na tak wysokie stawki.

Z systemem partnerskim można zapoznać się tutaj: https://medium.com/@upcoinexchange/dashboard-update-64dce2a31261

Roadmap giełdy Upcoin

 • Skomponowanie zespołu – Czerwiec – Lipiec 2017
 • Start prac nad Interface’em oraz silnikiem giełdy – Sierpień – Listopad 2017
 • Wywiad z 400 traderami – Październik 2017
 • Przygotowania i start API oraz Socket API – Październik 2017
 • Start zapisów – Grudzień 2017
 • Start programu partnerskiego – Grudzień 2017
 • Start zamkniętych beta-testów – Styczeń – Luty 2018
 • Zamknięty program bounty w hackerone.com (audyty bezpieczeństwa, Q1) – Styczeń – Luty 2018
 • Start Giełdy – Q1 2018
 • Transfery wewnętrzne – Q1 2018
 • Handel z dzwignią – Q2 2018
 • Automatyczna weryfikacja – Q2 2018
 • Rejestracja i uzyskanie licencji w jurystykcji posiadającej dogodnie uregulowane kwestie kryptowalut – Q2 2018
 • Depozyty i wypłaty walut FIAT – Q1 – Q2 2018
 • Platforma mobilna – Q3 2018
 • Zarządzanie cyfrowymi aktywami za pomocą pieniędzy fiducjarnych-  Q3 2018

Obecnie faza beta testów dobiega końca. Mimo, że nie wszystkie funkcje są jeszcze dostępne to platforma jest już funkcjonalna i można się na niej zarejestrować oraz trade’ować. Oficjalna data startu giełdy to poniedziałek 23.04.2018.

Jeśli chcesz zarejestrować się na giełdzie Upcoin, możesz to uczynić z pomocą poniższego linku:

https://upcoin.com/

Więcej informacji na temat giełdy znajdziesz tutaj: https://blog.goodaudience.com/what-is-upcoin-a3487b26f2e6

WAŻNE: Jeśli komuś nie działa wielki button JOIN trzeba w prawym rogu u góry kliknąć LOG IN po czym w okienku wybrać SIGN UP.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915