fbpx

Największe uniwersytety, w tym Harvard i Stanford, inwestują w kryptowaluty

Uniwersytety takie jak Harvard, Stanford, Dartmouth College, Instytut Technologii Massachusetts oraz Uniwersytet Północnej Karoliny, dokonały inwestycji w kryptowaluty. Jest to oznaka rosnącej akceptacji tego rodzaju aktywów przez inwestorów insytucjonalnych.

Wiele instytucji niechętnie inwestuje w kryptowaluty z powodu braku wiedzy technicznej i umiejętności zarządzania tego typu aktywami. Dobrym sygnałem są inwestycje rzędu ​​kilkudziesięciu milionów dolarów dokonywane w tym obszarze przez uniwersytety.

W ubiegłym tygodniu magazyn CNBC obwieścił, że Uniwersytet Yale zainwestował kwotę 300 mln USD w fundusz kryptowalutowy Andreessena Horowitza oraz Paradigm, nowy fundusz założony przez Matta Huanga, byłego partnera Sequoia, i Freda Ehrsam, współzałożyciela Coinbase.

Fundusze uniwersyteckie i emerytalne w znaczącym stopniu wspierają obszar venture capital, private equity i fundusze hedgingowe. Obecnie należą do największych inwestorów w tego typu funduszach.

Największe uniwersytety inwestują w kryptowaluty

Uczelnie wykorzystują darowizny, aby finansować badania i wynagrodzenia poszczególnych wydziałów. Menadżerowie inwestycyjni od dawna zastanawiają się czy zabezpieczać fundusze, trzymając się tradycyjnych papierów wartościowych i obligacji, czy też szukać zysków w alternatywnych inwestycjach. Fundusze uniwersytetów takich jak Yale i Harvard, zostały mocno nadszarpnięte podczas kryzysu finansowego. Wśród powodów są inwestycje na niepublicznym rynku kapitałowym i w obszarze nieruchomości.

Przeniesienie środków do funduszy, które lokują środki w kryptowalutach, sygnalizuje istotną zmianę nastrojów inwestorów w stosunku do tej klasy aktywów. Wsparcie ze strony tak ściśle obserwowanych instytucji naukowych może zmienić postrzeganie kryptowalut. Dotychczas były uważane za zbyt ryzykowne przez wielu inwestorów instytucjonalnych.

W sprawie wypowiedział się m.in. Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający Grayscale – spółki, która zainwestowała ponad 1,5 miliarda USD w dziewięciu funduszach indeksujących m.in. kryptowaluty. Twierdzi on, że instytucje takie jak fundusze uniwersyteckie i emerytalne, dokonały w ciągu roku znaczących inwestycji w tym obszarze.

“Spadek cen kryptowalut w tym roku sprawił, że inwestycje były bardziej atrakcyjne dla instytucji, które teraz postrzegają aktywa cyfrowe jako okazję” – powiedział Sonnenshein.

Menadżer funduszy kryptowalutowych, który uczestniczył w rozmowach z wieloma inwestorami twierdzi, że niebawem więcej instytucji wejdzie na rynek cyfrowych aktywów.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930