fbpx

Opis ICO Unification. Czym jest UND?

Unification to protokół oferujący ujednolicenie i standaryzowanie danych pomiędzy różnymi istniejącymi obecnie systemami. 

Unification wykorzystuje smart contracts aby przekształcać dane w ujednolicony format i móc łatwiej przesyłać je między programami – pozwala to na zarówno nabywanie jak i wymianę danych. Ekosystem UND to nie tylko protokół ale również rynek, wymiany danych między stronami.

Jak działa Unification?

Platforma będzie wykorzystywała przejrzysty i łatwy w obsłudze interface, który dostarczy statystyk odnośnie danych udostępnianych w aktualnym momencie oraz ile tokenów otrzymujemy w zamian za te dane. Cały system będzie kontrolowany za pomocą smart contracts na blockchainie EOS. Zapewnia to kontrolę a jednocześnie transparentność i pewność danych (zarówno pod kątem ich pochodzenia jak i tego, że nie mogą być usunięte czy zmienione wedle życzenia os. trzecich).

Unification wyróżnia się swoim podejściem do adopcji swojego rozwiązania. Zamiast tworzyć nowe formaty, standardy i systemy, do których klienci muszą się dopasować, protokół może być w prosty sposób zintegrowany z obecną infrastrukturą stron i programów.  Jednym z głównych założeń projektu jest wyeliminowanie konieczności przebudowy aktualnych systemów. Chcą oni dostarczyć system, który będzie sprawdzał się zawsze i wszędzie, zamiast zmuszać użytkowników do poruszania się w obrębie pojedynczej platformy.

HAIKU – protokół ujednolicający dane

to protokół łączący ze sobą strony, aplikacje, programy, system oraz inne narzędzia. Pozwala bezproblemowo połączyć je w konstrukcje ujednoliconej aplikacji. HAIKU pozwoli jednoczenie połączyć ze sobą różne, niekompatybilne dotąd systemy oraz zabezpieczyć wrażliwe dane, które powinny zostać pod powierzchnią – wewnątrz protokołu.

Daje to szereg możliwych zastosowań. Dla przykładu w branży medycznej. Przypuśćmy, że mamy 3 niezależne aplikacje: 1 do zbierania informacji o lokalizacji użytkownika; 2 zajmująca się przechowywaniem prywatnych danych medycznych; 3 natomiast, zestawia te statystyki, porównując je z danymi milionów ludzi. Dzięki temu, będzie można wykryć ciekawe anomalie, np. użytkownicy przechodzący codziennie obok tego samego stawu mają 3x większą szansę na zachorowanie na szczególną chorobę.

Jest to zaledwie jedno z możliwych zastosowań HAIKU. Równie dobrze możemy wykorzystać protokół do aplikacji randkowych, reklamowych, specjalistycznych pomiarów czy wymiany innych wrażliwych danych między stronami.

Użytkownicy będą wynagradzani za informacje, które udostępniają i będą mogli je z łatwością wydawać. Dodatkowo ujednolicona tożsamość na platformie, zaoszczędzi problemów z autoryzacjami oraz wyszukiwaniem jeszcze większej ilości powiązań, pomiędzy z pozoru nie związanymi ze sobą segmentami, zachowaniami, danymi.

Pozostałe komponenty Unification

CAPSULE
Rozwiązanie służące do przechowywania danych klientów oraz podmiotów. CAPSULE umożliwia bezpieczne przechowywanie informacji na off-chainie. Dzięki temu koszty operacyjne są znacząco obniżone a dane są przekazywane odpowiednio szybko.

MOTHER
Jak opisuje projekt, jest to “smart contract uściskujący dłoń w celu weryfikacji”, co zapewnia techniczną zgodność i dostarcza autonomicznego dowodu i potwierdzeń dla użytkowników systemu.

BABEL
Jest to mobilna i desktopowa aplikacja, dostarczająca intuicyjny panel ze wszystkimi statystykami dla końcowego użytkownika. Jest zaprojektowany aby pełnić funkcje portfela, centrum tożsamości oraz centrum informacyjne (wraz z panelem administracyjnym) dla udostępnianych/ pozyskiwanych danych.

Zespół Unification

Neyma Jahan – CEO i wizjoner, który powołał projekt do życia. Ma wszechstronne doświadczenie w marketingu oraz IoT/

Paul Hodgson – CTO. Doświadczenie w branży IoT oraz Big Data. Architekt protokołów Unification. Były pracownik baz danych w Brytyjskim Royal Mail.

Maziat Sadri – CPO. Odpowiedzialny za skalowanie projektu. Pracował na stanowiskach kierowniczych związanych z marketingiem i produktami w Yahoo!

Główni doradcy projektu to: Sishir Varghese, Sam Marks, Karim Z. Kanji, Nikolay Savchuk, Henov Tekle and Nelson Chen.

Podsumowanie

Projekt zapowiada się ciekawie. Z pewnością jest to jeden z tych produktów, które będą mogły zostać łatwo wdrożone w istniejących infrastrukturach firm i korporacji co znacznie obniża barierę wejścia. Jak każda platforma dwustronna Unification potrzebuje strony kupującej (firmy nabywające dane) oraz “produktu” (którym w tym przypadku są dane użytkowników aplikacji). Koncepcja wynagradzania użytkowników za udostępnianie danych (które już i tak udostępniają firmą, które im za to nie płacą – patrz Facebook, Google itd.) nie jest już taka nowa, przez co przekonanie potencjalnych użytkowników nie powinno stanowić wyzwania. Aplikacja umożliwia wiele ciekawych opcji zastosowań, jak chociażby w wymienionym w artykule przykładzie dot. branży medycznej.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na oficjalnej stronie: https://unification.com/foundation/
Lub w Whitepaperzehttps://unification.com/foundation/

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72