fbpx

UNICEF w końcu podjął decyzję, w które projekty blockchain zainwestuje

UNICEF po długim okresie decyzyjnym (trwającym od stycznia 2018) zdecydował się zainwestować w 6 projektów blockchain.

Na początku roku 2018, UNICEF ogłosił, że zainwestuje w start-upy związane z technologią blockchain, które mają pozytywny wpływ na ludzkość. UNICEF otrzymał wówczas ponad 100 zgłoszeń z 50 różnych krajów. Warto również zauważyć, że UNICEF w swoim portfolio – Funduszu Innowacji – ma już ponad 20 technologicznych projektów. W Funduszu Innowacji znajdują się firmy technologiczne o szerokim polu działań. Od machine lerning, przez analizę danych i wirtualną rzeczywistość, aż po drony.

Jak się okazuje, ostatnie decyzje UNICEF, są częścią znacznie szerszego planu związanego z wykorzystaniem technologii blockchain przez organizację. Na tym polu, UNICEF zainteresowany jest:

“Wykorzystywaniem programowalnych kontraktów do zwiększenia efektywności organizacji, tworzeniem rozproszonych procesów do podejmowania decyzji oraz pracami mającymi na celu zbudowanie wiedzy i zrozumienia na temat technologii rozproszonego rejestru zarówno przez Organizacja Narodów Zjednoczonych, a także w krajach gdzie działa UNICEF.”

Zgodnie z ogłoszeniem, Fundusz Innowacji UNICEF zainwestuje maksymalnie do 100 000 USD w następujące projekty: Atix Labs, Onesmart, Prescrypto, Statwig, Utopixar, oraz W3 Engineers.

Co to za projekty i jakim wymaganiom muszą sprostać?

Wszystkie projekty będą musiały dostarczyć prototypy swoich blockchainowych rozwiązań open-source w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Atix Labs tworzy platformę, która pozwala na zbieranie finansowanie przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Platforma to oferuje pełną transparentność, dzięki czemu można łatwo zweryfikować na co dokładnie są przeznaczana zebrane pieniądze.

Onesmart tworzy aplikację, która pozwali dostarczyć rządowe usługi i świadczenia socjalne oraz pomoże uniknąć nieprawidłowego wydatkowania funduszy w krajach rozwijających się.

Prescrypto poprawi dostępność elektroniczych recept. Tworzą oni w tym celu platformę do przechowywania historii medycznych pacjentów.

Statwig tworzy rozwiązanie do zarządzania łańcuchami dostaw szczepionek w celu usprawnienia sprawności ich dostaw.

W3 Engineers chce połączyć społeczności emigrantów i uchodźców za pomocą mobilnej platformy networkingowej, która nie potrzebuje stabilnego łącza internetowego ani karty sim.

Utopixar stworzy rozwiązanie socialne do podejmowania decyzji i transferu środków, które zostaną wykorzystane przez społeczności i organizacje.

Fundusz Innowacji UNICEF, dodatkowo wesprze rozwój i adopcje produktów, a także zapewni dostęp do ekspertów i partnerów – jak podczas typowych programów akceleracyjnych dla start-up’ów. Jednakże chyba największym potencjałem jest to, że jeśli rozwój projektów się powiedzie, UNICEF będzie w stanie zaaplikować oferowane przez nie rozwiązania nawet do 190 krajów, w których aktualnie, aktywnie działa ta organizacja.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886