fbpx

Unia Europejska chce usłyszeć Twoje pytania na temat blockchaina

Organizacja założona przez Komisję Unii Europejskiej, by skupić się na badaniu oraz rozwijaniu blockchaina, pyta opinię publiczną o tę rozwijającą się technologię.

Europejskie Obserwatorium i Forum Blockchain ogłosiło w poniedziałek za pośrednictwem serwisu Twitter, że 18 czerwca zorganizuje 90 minutową sesję AMA (ask me anything), aby poznać wszelkie obawy społeczeństwa dotyczące blockchaina i planów jego rozwoju w nowo powstającej przestrzeni.

Sesja oznacza znaczące posunięcie organu wykonawczego Unii Europejskiej, w celu edukowania społeczeństwa o podstawach technologii blockchain i jej prawdziwych zastosowań. Zgodnie z planem sesji wymienionym na stronie internetowej Obserwatorium.

Obserwatorium, formalnie uruchomione w lutym przez Komisję Europejską, oraz Ethereum Startup ConsenSys, skupia się na tworzeniu aplikacji opartych o blockchain, takich jak transfery walutowe za granicę, które mogą wnieść wkład do Jednolitego Rynku Europejskiego.

W kwietniu komisja Europejska oznajmiła, że planuje zainwestować około 400 milionów USD w projekty związane z blockchainem, w ciągu dwóch następnych lat. Przewiduje się, że technologia blockchain wkrótce stanie się „mainstreamowa”.

Wcześniej, w tym roku, Mario Draghi, szef Europejskiego Banku Centralnego był gospodarzem sesji online, w której omawiał pytania publikowane przez społeczeństwo za pośrednictwem Facebooka i Twittera związane z blockchainem i kryptowalutami.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126