fbpx

Unia Europejska chce usłyszeć Twoje pytania na temat blockchaina

Organizacja założona przez Komisję Unii Europejskiej, by skupić się na badaniu oraz rozwijaniu blockchaina, pyta opinię publiczną o tę rozwijającą się technologię.

Europejskie Obserwatorium i Forum Blockchain ogłosiło w poniedziałek za pośrednictwem serwisu Twitter, że 18 czerwca zorganizuje 90 minutową sesję AMA (ask me anything), aby poznać wszelkie obawy społeczeństwa dotyczące blockchaina i planów jego rozwoju w nowo powstającej przestrzeni.

Sesja oznacza znaczące posunięcie organu wykonawczego Unii Europejskiej, w celu edukowania społeczeństwa o podstawach technologii blockchain i jej prawdziwych zastosowań. Zgodnie z planem sesji wymienionym na stronie internetowej Obserwatorium.

Obserwatorium, formalnie uruchomione w lutym przez Komisję Europejską, oraz Ethereum Startup ConsenSys, skupia się na tworzeniu aplikacji opartych o blockchain, takich jak transfery walutowe za granicę, które mogą wnieść wkład do Jednolitego Rynku Europejskiego.

W kwietniu komisja Europejska oznajmiła, że planuje zainwestować około 400 milionów USD w projekty związane z blockchainem, w ciągu dwóch następnych lat. Przewiduje się, że technologia blockchain wkrótce stanie się „mainstreamowa”.

Wcześniej, w tym roku, Mario Draghi, szef Europejskiego Banku Centralnego był gospodarzem sesji online, w której omawiał pytania publikowane przez społeczeństwo za pośrednictwem Facebooka i Twittera związane z blockchainem i kryptowalutami.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz