fbpx

Ukraina rozważa legalizację kryptowalut

Zgodnie z informacjami umieszczonymi 15 maja na facebookowym profilu członka ukraińskiego parlamentu, Alexei Mushaka, Ukraina rozważa legalizację kryptowalut. Nasz wschodni sąsiad przygotowuje projekty aktów prawnych w celu ich zalegalizowania cyfrowych aktywów. Mushak załączył kopię projektu dokumentu legislacyjnego, zachęcając czytelników do komentowania warunków rozporządzeń proponowanych dla rynku kryptografii:

“Udajemy się do domu, aby stworzyć warunki dla cyfrowych tokenów i krypto-walut na Ukrainie, co jest wynikiem wielu spotkań oraz pracy wielu ludzi. Do odkrycia zostało jeszcze wiele niuansów. Ostateczna wersja będzie gotowa za dwa tygodnie. Proszę o komentarze i edycje. Szczególnie ważne są opinie praktyków rynku.”

W dokumencie znajdują się informacje o tym, że celem legislacji jest stworzenie „wolnego oraz przejrzystego” rynku aktywów cyfrowych na Ukrainie, określającego zasady przechowywania, używania i wymiany kryptowalut, tokenów cyfrowych i inteligentnych kontraktów. Są tam też informacje o proponowanych środkach zapobiegawczych wykorzystywania kryptowalut do prania pieniędzy, finansowania terroryzmu i innych działań przestępczych.

W dokumencie popiera się również wykorzystanie technologii cyfrowej księgi (DLT) – znanej także jako blockchain – w sferze publicznej, wyodrębniając relacje publiczne, opiekę zdrowotna i edukacyjną jako obszary o szczególnym znaczeniu. Odkąd dokument został opublikowany, projekt legislacyjny zdobył wiele obszernych komentarzy od ukraińskich czytelników. Jeden z nich zawierał w sobie sugestię regulacji ICO i oddzielenia ich od innych aktywów cyfrowych poprzez ogólną nieufność jaką ludzie nabyli poprzez publiczne oszustwa w tych projektach.

Mushak odpowiedział, że parlament ukraiński nie opowiedział się jeszcze za tym jak ma być traktowane ICO, stwierdzając, że nadmiernie rygorystyczne środki mogą hamować rozwój. W maju, ukraińska Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że przemyśli określenie kryptowalut jako instrumentu finansowego, sugerując by regulacje zostały ustalone na poziomie kraju, zaznaczając, że do światowego jest jeszcze długa droga.

W styczniu Narodowy Bank Ukrainy oznajmił, że rozważa wprowadzenie cyfrowej wersji swojej waluty narodowej „Hrywna”. Ma być walutą opartą o protokół Blockchain.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886