fbpx

Unia Europejska sprawdza projekty ICO. Czy jest się czego obawiać?

Organ nadzorczy Unii Europejskiej ds. papierów wartościowych ujawnił w poniedziałek, że analizuje każdy projekt ICO, aby sprawdzić, czy należy go uregulować. Jest to odpowiedź na działania instytucji w Stanach Zjednoczonych.

Projekty przeprowadzające ICO emitują kryptowaluty lub tokeny, w celu pozyskania funduszy na rozwój działalności. Ostrzeżenia dotyczące zachowania ostrożności podczas dokonywania inwestycji często nie są brane przez inwestorów na poważnie.

Steven Maijoor, przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), powiedział, że analizuje w jaki sposób projekty ICO pasują do istniejących regulacji. Bada również w jaki sposób zbiórki tego typu wpływają na kwestię pozyskiwania kapitału w odniesieniu do całego rynku.

ESMA i krajowe organy regulacyjne w UE oceniają, które ICO podlegają obecnie obowiązującym zasadom w zakresie papierów wartościowych. Proces ten odbywa się indywidualnie dla każdego przypadku.

“Niektóre z tych ICO działają jak instrument finansowy. Kiedy już jest to instrument finansowy, podlega on wszystkim ramom regulacyjnym. Kolejne pytanie brzmi: co robimy z tymi ICO, które są poza obszarem regulacyjnym. Zastanawiamy się obecnie nad tym tematem. Zakładamy, że sprawozdanie będzie gotowe do końca roku. “- powiedział Maijoor do komisji ds. Gospodarczych Parlamentu Europejskiego.

Jak twierdzi Maijoor, projekty ICO miały dotąd trudności w kwestii wykazywania rentowności i jakie dodatkowych korzyści w porównaniu z tradycyjnym pozyskiwaniem kapitału.

Wiele tokenów uznanych za papiery wartościowe

W Stanach Zjednoczonych przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jay Clayton, powiedział w lutym, że jego zdaniem większość nowych tokenów należy uznać za papiery wartościowe. Nie wskazał on jednak konkretnych tokentów, które są papierami wartościowymi.

Do tej pory unijni regulatorzy ograniczyli się do wydawania ostrzeżeń inwestorom detalicznym na temat kryptowalut. To jednak może być dopiero początek.

Andrea Enria, przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego, powiedział prawodawcom, że chciałby zezwolić na innowacje takie jak ICO bez narzucania przepisów unijnych. Rozwój rynku i inicjatywy krajowych organów regulacyjnych oznaczają również więcej regulacji na poziomie europejskim.

“Ostrzeżenia nie wydają się wystarczająco skuteczne w podnoszeniu świadomości wśród konsumentów, na temat bezpieczeństwa tych inwestycji” – powiedział Enria.

W sprawozdaniu dla ministrów finansów UE z zeszłego miesiąca stwierdzono, że Unia powinna przyjąć wspólne zasady dotyczące kryptowalut i przeanalizować sposób dystrybucji cyfrowych aktywów.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886