fbpx

Twórca Litecoina zaskakująco szczerze o kryptowalutach

Charlie Lee był gościem podcastu Anthony’ego Pompliano. W czasie wywiadu powiedział kilka ciekawych i zaskakujących rzeczy o kryptowalutach i samym Litecoinie.

Zdaniem wielu obserwatorów, ten rok może stać pod znakiem wzrostów na Litecoinie, ponieważ popularną kryptowalutę czeka wkrótce kolejny w jej historii podział nagrody za wydobycie bloku. Mniejszy dopływ coinów na rynek teoretycznie może prowadzić do skoku ceny, więc inwestorzy już teraz skupują dawne “srebro internetu” (jak kiedyś nazywano Litecoina).

Samego Charliego Lee – twórcę kryptowaluty – chyba mniej to ekscytuje, bowiem sprzedał swoje monety w 2017 r. w czasie ostatniej bańki. Tłumaczył swoja decyzję nie chęcią zysku, a pragnieniem uzyskania spokoju ducha:

Kiedy tylko tweetuję o cenie Litecoina, to nieważne, czy są to pozytywne, czy negatywne wieści, jestem oskarżany, że piszę dla własnego zysku. W tym sensie, to moim zdaniem jest konflikt interesów.

Nie jestem Nostradamusem

Teraz Lee przyznał się, że w momencie, gdy sprzedawał swoje ltc po 300 USD, liczył na dalsze wzrosty. W jego wizji kryptowaluta miała niczym Ikar dolecieć do 1 000 USD i dopiero wtedy spektakularnie spaść:

Naprawdę myślałem, że wartość będzie szybować w górę. Nie sądziłem, że to będzie szczyt LTC – myślałem, że osiągnie on 1 000 USD.

Jak widać, przewidywanie kursu nie jest domeną Lee. Pytany zresztą o to, co czeka nas na rynku kryptowalut w przyszłości – w odróżnieniu od wielu guru tego środowiska – odpowiedział:

Jeśli ktokolwiek mówi, że coś wie, to po prostu świadomie kłamie. Widziałem już wiele masowych spadków i wzrostów. Kto to wie? Nigdy nie idźcie na całość, radzę to każdemu.

Lee kibicuje jednak Bitcoinowi i wierzy, że główna kryptowaluta pozostanie na swoim tronie oraz stanie się globalną walutą świata. W tej wizji następuje jednak apokalipsa wielu cyfrowych walut. Ostatecznie ma ich zostać stosunkowo niewiele. Nim jednak sprzedacie swojego egzotycznego altcoina, pamiętajcie: sam Lee podkreśla, że ten światek jest nieprzewidywalny i wiemy o jego dalszej przyszłości tyle, że… nic o niej nie wiemy…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72