fbpx

Twitter stawia na technologię blockchain w walce ze scamem

Prezes Twittera, Jack Dorsey, powiedział w środę Kongresowi, że pracownicy firmy badają rozwiązania blockchain, które mogą zastosować na swojej platformie.

Dorsey odpowiadał na pytania przedstawiciela kalifornijskiej administracji, Doris Matsui, podczas Komitetu Izby Gospodarczej ds. Energii i Handlu. Kongres badał kwestie ochrony prywatności użytkowników, regulacji treści i rzekomego uprzedzenia wobec konserwatystów na Twitterze.

“Wcześniej wyraziłeś zainteresowanie szerokimi zastosowaniami technologii blockchain, w tym potencjalnie w celu weryfikacji tożsamości w celu zwalczania dezinformacji i oszustw. Jakie dostrzegasz potencjalne zastosowania dla blockchaina?” – zapytała Matsui.

Dorsey, który powiedział w tym roku, że ma nadzieję, że Bitcoin zostanie “walutą internetu” – odpowiedział:

“Przede wszystkim musimy zacząć od problemów, które próbujemy rozwiązać i spojrzeć na wszystkie dostępne technologie, aby zrozumieć, czy technologia może poprawić nasze rezultaty. Blockchain moim zdaniem ma potencjał do wykorzystania, szczególnie w odniesieniu do kwestii zaufania i ochrony, w zdecentralizowany sposób. Nie posunęliśmy się tak daleko, jak byśmy chcieli, aby zrozumieć, w jaki sposób możemy zastosować tę technologię do problemów, z którymi mamy do czynienia na Twitterze. Mamy jednak ludzi w firmie, którzy obecnie nad tym myślą”.

Twitter planuje wdrożyć blockchain, aby zwiększyć zaufanie

To, że firma rozważa możliwe rozwiązania dla wzmocnienia zaufania, nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia. Twitter był  bowiem jednym z kanałów, których używali oszuści, mający na celu okradanie użytkowników z ich kryptowalut. Dzięki wykorzystaniu podrobionych kont i tzw. botnetów, potencjalni przestępcy oszukują użytkowników i skłaniają do wysyłania środków na ich portfele.

Procesor płatniczy Square, w którym Dorsey jest również dyrektorem generalnym, wykazał duże zainteresowanie technologią blockchain. W 2014 roku firma Square Market zintegrowała bitcoina z firmowymi systemami punktów sprzedaży. Aplikacja mobilna Cash, kolejny produkt Square, zaczęła testować bitcoina pod koniec 2017 roku, a w zeszłym miesiącu udostępniła tę metodę płatności w całych Stanach Zjednoczonych.

Podczas przesłuchania Matsui zwróciła uwagę na nieprawidłowości, które wymagają od Departamentu Handlu utworzenia grupy roboczej dedykowanej blockchainowi.

“Jak już wcześniej zapowiedziałem w tej komisji, wkrótce wprowadzę prawo nakazujące Departamentowi Handlu zwołanie grupy roboczej dla blockchaina w celu opracowania opartej na konsensusie definicji blockchain” – powiedziała Matsui w nawiązaniu do pytań kierowanych do Dorseya.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396