Trudności w wydobywaniu bitcoinów – z czego wynikają?

W niedzielę 13 czerwca na świecie odnotowano znaczącą zmianę w wydobyciu bitcoina. Trudność wydobycia BTC spadła o ponad…

W niedzielę 13 czerwca na świecie odnotowano znaczącą zmianę w wydobyciu bitcoina. Trudność wydobycia BTC spadła o ponad 5 proc. (5.3%). Ma to związek z dynamiką współczynnika haszowania. Z łańcucha blokowego wynika, że trudność wydobycia BTC spadła aż o prawie 20 bilionów USD. A jeszcze 30 maja hash rate sieci BTC był stabilny.

Chiny przeciwko walutom cyfrowym

Chiny pokazały swoją restrykcyjną postawę wobec kryptowaluty. 9 czerwca nakazały górnikom pochodzącym ze Strefy Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego zamknięcie swojej działalności. To przyczyniło się do zmiany współczynnika haszowania. Pule wydobywcze zauważyły spadek tego współczynnika o 20 proc.

Tak wynika z danych zawartych na BTC.com. Wydłużył się tym samym czas produkcji bloków z 10 do 12 min. Spadek trudności wydobycia BTC powinien oznaczać dla górników więcej nagród za blok i powinno to nastąpić w najbliższym czasie (do dwóch tygodni). Stało się to wtedy, gdy odnotowano wzrost BTC powyżej 40 tys. USD. Był to wzrost największy – 17 proc. w stosunku do ostatniego tygodnia.

Szybkość haszowania/mieszania

Jest to jednostka miary odnosząca się do mocy obliczeniowej BTC. W przypadku, gdy sieć osiąga pułap szybkości mieszania na poziomie 10 TH na sek., oznacza to, że może poradzić sobie z 10 bilionami obliczeń na sek. W celu zrozumienia powyższej definicji, „hasz” to graficzna postać skrótu. Jest to algorytm matematyczny, za pomocą którego blok danych zostaje przekształcony w nowy. Niezależnie o tego, jakiej długości były dane wejściowe, skrót wyjściowy ma zawsze taką samą ilość znaków.

Problem z wydobyciem BTC

Problem widoczny w łańcuchu blokowym ma oczywiście związek z wydobyciem kryptowaluty. Przez tę wartość można pokazać, jaki jest problem ze znalezieniem hasha, który były niższy od celu systemowego.

Trudności sieci cotobitcoin.pl wynikają z tego, że bardzo trudno jest znaleźć blok, który byłby jeszcze łatwiejszy niż najłatwiejszy z dotychczasowych. W okresie dwóch tygodni sytuacja wydobycia jest albo łatwiejsza albo trudniejsza. Zależy ona od zmiennej liczby hashów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts