Tron Kryptowaluta – Prognoza kursu na rok 2021

Tron to łańcuch bloków, który ma odmienić świat rozrywki, oferujący aktywności przeznaczone dla swojej społeczności i dokonywanie mikrotransakcji.…

Tron to łańcuch bloków, który ma odmienić świat rozrywki, oferujący aktywności przeznaczone dla swojej społeczności i dokonywanie mikrotransakcji. Jego natywną kryptowalutą jest TRX, który uzyskał całkiem sporą popularność w ostatnich latach. Klienci Trona mają możliwość uzyskiwania za symboliczną opłatą dostępu do treści, które udostępniają deweloperzy oraz twórcy. Ten łańcuch co prawda powstał na bazie Ethereum, ale rzucił wyzwanie temu ostatniemu, ponieważ działa znacznie szybciej.

Pewnym problemem w rozwoju Trona były spadki ceny TRX po krachu w 2018 roku. Ostatnio jednak ta kryptowaluta zaliczyła odbicie i znów jej kurs poszedł w górę, co bezpośrednio przekłada się na potencjał rozwojowy całego projektu.

Jak zmieniała się cena TRX?

Od gwałtownego spadku z najwyższego poziomiu w granicach 0,2 USD na początku 2018 roku, TRX długo tylko nieznacznie zmieniał swój kurs, ale był on cały czas bardzo niski. Lepsze czasy dla waluty nadeszły pod koniec 2020 roku. Startując w nowy rok z poziomu 0,02 USD, TRX najpierw wzrósł do 0,06 w lutym 2021, a następnie na początku kwietnia znalazł się na 0,147 USD, co było najlepszym wynikiem w ostatnich trzech latach. Nie potrwało to długo, bo szybko nadeszła korekta. Mimo wszystko jednak, w kwietniu udało się utrzymywać cenę powyżej 0,10 USD.

Powody wzrostu ceny

Skąd wziął się wzrost w pierwszych miesiącach roku? Spory wpływ miała na to przekazana przez Fundację TRON informacja, że TRX stał się pierwszą na świecie kryptowalutą deflacyjną, co wiązało się ze zmniejszeniem jego podaży. Rynek zareagował na taki komunikat wzrostem ceny. Ponadto, ta kryptowaluta stała się kolejną, która skorzystała na poszukiwaniu przez traderów innych celów inwestycji niż Bitcoin.

Czy cena TRX wzrośnie?

Sporo wskazuje na to, że w najbliższym czasie cena kryptowaluty Tronu będzie rosła. Łańcuch blokowy wyraźnie pod względem szybkości wyprzedza Ethereum i daje coraz więcej możliwości. Na korzyść TRX działa też wspomniana zmniejszona podaż. Ponadto warto pamiętać, że Tron chce wywołać rewolucję na mającym ciągle ogromne perspektywy rozwoju rynku rozrywki, a jednocześnie nie jest to cel, który ogranicza możliwości zastosowania tego łańcucha bloków.

Cena TRX – prognozy specjalistów

Sytuacja cenowa, jeśli chodzi o kryptowaluty, zmienia się bardzo szybko, ale wielu fachowców spodziewa się kontynuacji dobrej passy TRX. Jednym ze źródeł, które oczekuje dalszych wzrostów jest CryptoGround, prognozujące w perspektywie 5 lat wzrost ceny w relacji TRX/USD do 0,1447. Z kolei TradingBeats prognozuje do końca 2022 roku cenę 0,16 USD, a do 2024 nawet 0,2 USD. Większego wzrostu w perspektywie najbliższych pięciu lat oczekuje WalletInvestor, według którego w 2026 roku kurs TRX do dolara amerykańskiego może wynosić 0,361.

Perspektywy cenowe natywnej kryptowaluty projektu Tron wyglądają więc dziś całkiem optymistycznie. Trzeba jednak pamiętać, że duży wpływ na ewentualny wzrost ceny będzie miała dynamika rozwoju samego blockchaina i to, na jak dużą skalę zostanie upowszechniony na rynku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *