fbpx

Tradeshift wspierany przez Goldman Sachs zebrał 250 mln USD i obserwuje blockchain

Firma Tradeshift zajmująca się łańcuchami dostaw opartymi o chmurę powiedziała, że pobudzi to rozwój blockchain. Przyczynią się do tego środki z ostatniej rundy finansowania, która odbyła się w środę, 30 maja.

Runda serii E, w której znalazł się Goldman Sachs była warta 250 milionów USD. Dzięki temu finansowanie inwestycji wyniosło ponad 400 milionów USD.
Identyfikując kluczowe obszary wzrostu, Tradeshift określiło, ze zarówno blockchain jak i sztuczna inteligencja należą do tej kategorii. Projekty będą realizowane za pośrednictwem laboratorium innowacji frontiers, które uruchomiono w styczniu tego roku.

„Zawsze wierzyliśmy w to, że przyszłość łańcuchów dostaw jest w stu procentach cyfrowa, a połączony handel jest dopiero pierwszym krokiem w tworzeniu cyfrowej gospodarki” – powiedział CEO oraz jeden z twórców Tradeshift, Christian Lanng w informacji prasowej, po czym dodał:

„Ta inwestycja pozwoli nam kontynuować błyskawiczny wzrost oraz umacniać naszą pozycję lidera. Witamy Goldman Sachs oraz PSP Investments jako naszych nowych inwestorów oraz patrzymy w przyszłość, doceniając ich cenny wkład w naszą kolejną fazę wzrostu”.

Krok ten otwiera drogę do dalszej integracji technologii blockchain z branżę łańcucha dostaw handlowych, nad czym pracują już wielkie korporacje, banki oraz rządy. Wybór czasu inwestycji Goldman Sachs ma istotne znaczenie. Przypada na okres kiedy konglomerat pracuje nad zwiększeniem popularności blockchaina i kryptowalut. Wcześniej dyrektor wykonawczy ogłosił, że Goldman Sachs wkrótce wprowadzi kontrakty terminowe na Bitcoin, a następnie zaoferuje więcej opcji inwestycji bezpośrednich.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,415.71
ripple
XRP (XRP) $ 0.300183
ethereum
Ethereum (ETH) $ 88.19
stellar
Stellar (XLM) $ 0.113098
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 99.25
eos
EOS (EOS) $ 1.85
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 88.35
litecoin
Litecoin (LTC) $ 23.76
tron
TRON (TRX) $ 0.013346