fbpx

Kryptowalutowy trader popełnił samobójstwo. Stracił 2000 BTC.

Jedną z głównych zasad inwestowania na jakiejkolwiek giełdzie czy rynku jest to, by nie grać za kwoty, których nie możemy stracić. Hui Yi, chiński trader, niestety złamał tę zasadę. W wyniku błędnej decyzji inwestycyjnej stracił aż 2 tysiące BTC, czyli ok. 16 mln USD.

Każdy, kto grał na giełdzie (i nieważne, czy był to WIG20 czy kryptowalutowa platforma), wie, jakie wielkie emocję są z tym związane. Każdy zysk cieszy, ale strata bardzo boli. Historia zna przypadki, gdy ludzie budowali w ten sposób majątki, ale też tracili fortuny. Niestety do tej drugiej grupy należy Hui Yi. Ten 42-letni dyrektor generalny i współzałożyciel BTE.TOP nie wytrzymał presji psychicznej, jaka go spotkała. Stracił 2 000 BTC i w konsekwencji popełnił samobójstwo.

Dźwignia

Jak to możliwe, by trader stracił aż 2 tys. BTC? Hui Yi inwestował za pomocą… dźwigni. Spodziewając się spadków na wykresie Bitcoina, otworzył on pozycje krótkiej sprzedaży, ale wykorzystał do tego lewar na poziomie 100:1. Co w praktyce to oznaczało? Wystarczyła jedynie 1-procentowa zmiana ceny w kierunku przeciwnym, by całkowicie wyzerować cały rachunek. Każdy doświadczony trader wie, że było to kwestią czasu.

Teoria spiskowa

W tym roku media pisały też o problemach kanadyjskiej giełdy Quadriga. Jej kliencie stracili dostęp do swoich środków po śmierci jej właściciela, który był jedynym posiadaczem kluczy prywatnych do zimnych portfeli platformy. Dlaczego o tym teraz wspominamy? Otóż w wyniku śledztwa okazało się, że firma miała pewne problemy finansowe i szybko powstała teoria, że cała sprawa ze zgonem właściciela była tylko zasłoną dymną. Internauci sugerowali że sfingował on swoją śmierć.

Teraz podobne teorie powstają w kontekście utraty środków przez Yi. Niektóre media sugerują, że wcale nie umarł, a tylko próbuje uniknąć odpowiedzialności. Okazuje się, że 2 000 BTC, które Yi stracił, nie były w ogóle jego własnością. Były to środki jego klientów.

Media sugerują też, że Yi był zbyt doświadczonym traderem, by mógł popełnić tak głupi błąd.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72