fbpx

TOP 9 tajemnic związanych z kryptowalutami. Część 1

Świat Bitcoina ma wiele tajemnic. Postanowiliśmy przygotować dla was TOP 9 owych nierozwiązanych zagadek! Dziś część pierwsza.

9. Kim jest Satoshi?

satoshi nakamotoDo tej pory nadal nie ma jednoznacznej zgody co do tego, kim naprawdę jest (był?) Satoshi Nakamoto. Craig Wright może upierać się, że to on jest twórcą Bitcoina, ale chyba nikt do końca mu w to nie wierzy.

Poszukiwania postanowiła wreszcie wykorzystać osoba stojąca za portalem GotSatoshi, która planuje zdemaskować twórcę BTC za dosłownie kilka dni. Portal zyskał na rozgłosie. Zapewne godzina zero będzie związana z wielkim rozczarowaniem…

8. Agora

Agora była rynkiem darknetowym, który działał w latach 2013–2015. W tym czasie był to największy dostępny rynek w darkwebie.

Pewnego dnia administratorzy Agory ogłosili, że zamykają rynek i poinstruowali wszystkich użytkowników o konieczności wycofaniu swoich środków. W swoim ogłoszeniu administratorzy jako powód zawieszenia działalności podali luki w zabezpieczeniach sieci Tor, które wymagałyby ogromnej ilości zmian w infrastrukturze.

W tle odbywała się jednak ponoć operacja FBI SaboTor, w ramach której aresztowano – jak się potem okazało – ponad 60 osób i przejęło ponad 50 kont w darkwebie. Czy ktoś uprzedził twórców Agory o akcji i prawdopodobnie postanowili się oni ulotnić w ostatniej chwili?

7. Blok numer 528249

Tajemniczy blok numer 528249 doprowadził społeczność kryptowalut do szaleństwa, gdy zobaczyli, że hash bloku wynosi: 00000000000000000021e800c1e8df51b22c1588e5a624bea17e9faa34b2dc4a

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak ciąg losowych liter i cyfr z pęczkiem zer przed nimi. Tyle, że osoby zaznajomione z teorią tzw. grupy E8 zauważą liczbę kończącą pierwsze 18 cyfr – 21e8. Ta z kolei symbolizuje „teorię wszystkiego”. Jest to teoria fizyki, która próbuje wyjaśnić interakcję wszystkich sił we wszechświecie za pomocą jednego modelu.

Co więcej, prawdopodobieństwo wygenerowania takiego hashu jest tak niskie, że – zgodnie z obliczeniami – zajęłoby to ponad 2500 lat. Niektórzy uważają więc, że to sam Satoshi Nakamoto stworzył ten blok, inni wierzą, że to tylko zbieg okoliczności. Trzecia grupa uważa, że to komputer kwantowy jest odpowiedzialny za generowanie tego skrótu.

6. QuadrigaCX

QuadrigaCX była największą kanadyjską giełdą kryptowalut. Została zamknięty po tym, jak jej dyrektor generalny – Gerald Cotten – w czasie wyjazdu do Indii zmarł na niewydolność jelit. Giełda twierdziła potem, że ​​był on jedyną osobą z dostępem do ponad 190 milionów dolarów w kryptowalutach, które znalazły się na portfelach firmy.

Natychmiast po ogłoszeniu stanowiska Quadrigi sceptycy zaczęli kwestionować samą śmierć Cottena i twierdzenia o rzekomym utraceniu dostępów do ogromnej części funduszy klientów.

Zagadka do dziś nie została wyjaśniona. QuadrigaCX współpracuje obecnie z rządem Kanady w celu spłaty swoich wierzycieli. Dochodzenie w sprawie brakujących środków trwa…

CDN.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72