fbpx

Top 5 kryptowalut w 2018 roku

W tym artykule przyjrzymy się pięciu projektom, które według nas mają szansę odnotować duże wzrosty w tym roku. Wszystkie z nich mają utalentowane zespoły, ambitne plany oraz potencjał, by zawojować rynek.

Nr 5: LALA World

 

Kapitalizacja rynkowa: ~12 mln USD
Cena: 0,065 USD

Prawdopodobnie nie słyszałeś o tym projekcie. Jego ICO niedawno się skończyło, więc nie znajdziesz go jeszcze na dużych giełdach.

Celem LALA World jest rozwiązanie problemów, z którymi borykają się wszyscy migranci i ich rodziny pozbawione kont bankowych, takie jak problemy z zatrudnieniem, problemy zdrowotne, problemy z bankowością, problemy z płatnościami i przelewami, a to tylko kilka z nich.

Innymi słowy, LALA World tworzy “zupełnie nowy ekosystem P2P […] aby zrewolucjonizować sposób, w jaki osoby fizyczne, małe przedsiębiorstwa i mikroprzedsiębiorcy dokonują transakcji, pożyczają pieniądze i korzystają z takich produktów jak ubezpieczenia, przelewy krajowe i międzynarodowe czy karty płatnicze”.

Partnerami projektu są Ethos oraz Stellar.

Nr 4: OmiseGO

Kapitalizacja rynkowa: ~1,87 mld USD
Cena: 18,33 USD

OmiseGO jest publiczną technologią finansową opartą na Ethereum, przeznaczoną do wykorzystania w mainstreamowych portfelach cyfrowych. Portfel będzie obsługiwać nie tylko kryptowaluty, ale również pieniądz tradycyjny.

W uproszczeniu OmiseGO jest zestawem narzędzi dla programistów (SDK), który pozwoli zaprojektować portfel działający na blockchainie OmiseGO.

Tak jak Ethereum jest platformą, na której firmy mogą oprzeć produkty i usługi związane z blockchainem, tak OmiseGO będzie platformą, na której firmy mogą tworzyć własne portfele do różnych zastosowań.

Portfele mogą być budowane pod kątem płatności (przelewy międzynarodowe, opłacanie rachunków, przelewy P2P), nagród i programów lojalnościowych (zarządzanie “punktami”, zamiana punktów na gotówkę, grywalizacja, programy partnerskie) oraz usług finansowych (płatności B2B, łańcuch dostaw, pożyczki i depozyty).

Będziesz mógł stworzyć portfel “na miarę” i osadzić w nim niestandardowe aplikacje, dzięki czemu portfel twojej firmy będzie unikalny. Tym co czyni ten projekt niesamowitym, to fakt, że wszystkie portfele zbudowane na OmiseGO, choć tak różne, będą mogły się ze sobą komunikować (brak problemu z kompatybilnością).

Wiele programistów uważa , że platforma OmiseGO to jeden z najciekawszych projektów związanych z blockchainem. Wspiera ją również sprawdzona i odnosząca sukcesy firma Omise – coś, czego większości projektom brakuje.

Warto zaznaczyć, że twórca Ethereum, Vitalik Buterin, jest doradcą projektu i wielokrotnie zaznaczał, że jest to jeden z jego ulubionych projektów.

Nr 3: NEO

Kapitalizacja rynkowa: ~5 mld USD
Cena: 76,86 USD

NEO

NEO to obecnie największy konkurent Ethereum. Tak opisuje NEO jeden z menadżerów: “projekt typu non-profit, który wykorzystuje technologię blockchain i cyfrową tożsamość do digitalizacji aktywów i automatycznego zarządzania nimi dzięki smart kontraktom oraz realizacji inteligentnej gospodarki za pomocą sieci rozproszonej”.

Wiele osób określa go mianem “chińskiego Ethereum”, ponieważ na platformie NEO również można tworzyć projekty związane z kryptowalutami i blockchainem, a powstał on w Chinach (w 2014 roku, wcześniej znany jako “AntShares”). Podobnie jak Ethereum, NEO jest czymś więcej niż tylko cyfrową walutą.

Fakt, że NEO działa od tak dawna (cztery lata to kupa czasu w tej branży), oznacza, że jest to projekt stabilny, nawet jeśli w porównaniu do Bitcoina jest dość młody.

W miarę jak zacznie powstawać więcej projektów na NEO (a to zaczyna się już dziać), przekonamy się, czy Ethereum może zostać zdetronizowane jako król smart kontraktów. Z chińskim rynkiem za plecami NEO, nie można wykluczyć, że ten projekt tego dokona.

Jeśli chiński rząd zapewni większą swobodę ICO i ogólnie kryptowalutom, NEO może wystrzelić.

Nr 2: UTRUST

Kapitalizacja rynkowa: ~51,5 mln USD
Cena: 0,18 USD

utrust
UTRUST rzuca wyzwanie PayPalowi jako procesor płatności internetowych.

Głównym problemem, z jakim borykają się kryptowaluty, jest niska ich akceptowalność w sklepach. Mało jest miejsc, w których możemy nimi zapłacić, a jeśli już jest to możliwe, to zazwyczaj jedynie tymi najpopularniejszymi jak Bitcoin czy Litecoin.

Skutek jest taki, że ogromny procent kryptowalut jest obecnie niczym więcej niż czystą spekulacją, a jedynie kilka z nich ma jakieś realne zastosowanie.

UTRUST stara się rozwiązać ten problem poprzez stworzenie mechanizmu płatności, w którym kupujący płaci dowolną kryptowalutą, a sprzedawca otrzymuje pieniądz tradycyjny. Konwersja crypto ⇒ fiat odbywa się natychmiastowo, dzięki czemu obie strony chronione są przed nagłymi wahaniami kursu.

UTRUST deklaruje, że jest bardziej bezpieczny i odporny na oszustwa niż PayPal, a także łatwiejszy i wygodniejszy w obsłudze. Projekt wspiera zakup nie tylko produktów, ale również usług (czego PayPal nie oferuje!), nie ma tu chargebacków, a ponadto UTRUST zapewnia ochronę konsumenta.

Dodaj do tego niskie prowizje i otrzymujemy projekt, który naprawdę może uszczknąć coś z tortu, którym zajada się PayPal. Dodatkowo token UTRUST będzie mieć ważne zastosowanie – jeśli wykorzystasz go do płatności, nie zostaniesz obciążony żadnymi prowizjami. Tokeny takie jak te mają fundamentalne podstawy do wzrostu wartości.

Nr 1: Ethos

Kapitalizacja rynkowa: ~275 mln USD
Cena: 3,60 USD

ethos

Ethos to platforma, która zapewni synergię usług finansowych i kryptowalut przy wykorzystaniu uniwersalnego portfela mobilnego. Pozwoli on bezpiecznie inwestować z kryptowaluty przy użyciu dowolnej waluty fiducjarnej. Z czasem zostaną dodane elementy grupy społecznościowej, co ma odróżnić ten projekt od innych portfeli mobilnych.

Co czyni Ethos wyjątkowym?

Wyobraź sobie, że będziesz mógł przechowywać złotówki, dolary, bitcoiny, litecoiny czy ripple na jednym portfelu mobilnym. Wyobraź sobie możliwość kupienia każdej kryptowaluty za pośrednictwem tej aplikacji, bez wcześniejszego zakupu BTC czy ETH.

Wyobraź sobie możliwość sporządzenia przyjaznych podatkowo raportów, które są zgodne z prawem w twoim kraju, dzięki czemu nie musisz się obawiać kar za udzielenie nieprawdziwych informacji.

Jeśli ten projekt wypali, wejście w świat kryptowalut stanie się znacznie łatwiejsze. Kupowanie, przechowywanie i używanie kryptowalut to będzie kaszka z mleczkiem.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293