fbpx

Tom Lee: kryptowaluty osiągną nowe ATH w 2020 r.

Założyciel Fundstrat Global Advisors i analityk Tom Lee przewiduje, że ceny kryptowalut osiągną nowe historyczne maksima do końca 2020 roku. Lee wygłosił swoją prognozę podczas wywiadu udzielonego CNBC dn. 28 kwietnia.

W czasie wywiadu Lee prognozował, że Bitcoin (BTC) będzie się nadal wzmacniał, a jego kurs piął w górę. Metą ma być prawdopodobnie nowe ATH w okolicach 2020 r. Na podstawie „11 znaków, które historycznie miały miejsce tylko w hossie”, wyrokuje, że porządne wzrosty dopiero przed nami.

11 znaków

Lee wyjaśnił, że trzy z tych 11 znaków – kwestie związane z blockchainem, wskaźniki techniczne i wolumeny handlowe – wskazują, że zima na kryptowalutach dobiegła ostatecznie końca. W styczniu zespół Lee zauważył, że wolumen obrotu na blockchainie osiągnął wartość roczną, podczas gdy drugi znak pojawił się w kwietniu, kiedy kurs BTC zamknął się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej.

Trzeci znak to wolumen obrotu. Według Lee poziom aktywności oparty na liczbie inwestorów wzrósł o 60% do 70%.

„Sądzę, że widzisz oznaki tego, że fundamenty się poprawiają, ulepszają się rozwiązania technologiczne, a teraz istnieje prawdziwa aktywność”

-powiedział Lee. Dodał też, że w bliższym terminie liczy na rajd BTC nawet do 14 000 USD.

Czy można mu wierzyć?

Wcześniej przy innej okazji Lee stwierdził, że „Bitcoin Misery Index” (BMI) – zaprojektowany przez niego samego w celu informowania inwestorów o tym, jak „nieszczęśliwi” są posiadacze BTC – ostatnio osiągnął najwyższą wartość od czerwca 2016 r. Zasugerował tym samym, że może to być sygnał mieszany, zauważając jednak również, że prawdopodobnie rynek niedźwiedzi w kontekście Bitcoinów prawdopodobnie skończył się przy okazji spadku do 3 000 USD.

W lutym Fundstrat opublikowało z kolei analizę dot. kryptowalut. Opisując przy okazji stopniowe ulepszenia, które rzekomo będą wspierać wyższe poziomy cenowe cyfrowych walut, Fundstrat wspomniało też, że ogólne zainteresowanie kryptografią może być stymulowane przez niedawną decyzję Binance dot. nawiązania współpracy z Visa, a także pogłoskami o tym, że główne firmy na tym rynku, takie jak Bitfury i Bitmain, mogą rozważyć przeprowadzenie wstępnych ofert publicznych.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85