fbpx

Tom Lee: uczciwa cena za BTC to 13 800 USD – 14 800 USD

Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, który znany jest ze swojego optymizmu względem kryptowalut, oznajmił w wywiadzie dla Bloomberga, że “uczciwa cena za Bitcoina, jest znacznie większa niż ta aktualna”.

Według analityka z Wall Street, uczciwa cena za jednego Bitcoina [BTC] powinna wynosić od 13 800 USD do 14 800 USD. Tom Lee oszacowuje tę cenę biorąc pod uwagę ilość aktywnych portfeli, wykorzystanie każdego z nich oraz czynniki związane z popytem. Lee tłumaczy, że rozbieżność pomiędzy teraźniejszym kursem a tym, który mogliśmy obserwować pod koniec roku 2017, wynika ze zmęczenia inwestorów w skali makro oraz wyprzedaży tego co zgromadziły ICO podczas swoich kampanii fundrisingowych.

Jak komentuje Lee:

“Faktycznie, aby kurs Bitcoina zgadzał się ze stanem obecnym, ilość portfeli powinna spaść do 17 mln z aktualnych 50 mln.”

Inne czynniki i rosnąca popularność Bitcoina

Spośród wielu kluczowych czynników, które mają wpływ na wzrost ceny Bitcoina, Lee wymienił masową popularyzację BTC i akceptowanie go jako odrębnej klasy aktywów. Dodatkowo, Lee oznajmił również, że cena Bitcoina powinna osiągnąć 150 000 USD za jedną cyfrową monetę, kiedy ilość portfeli osiągnie 7% z 4.5 mld konto użytkowników Visa. Biorąc pod uwagę statystki aktualnej ilości portfeli przytaczane przez Lee, ich łączna ilość odpowiada obecnie około 1% wszystkich kont Visa.

Lee jest znany z wygłaszania swoich optymistycznych stanowisk względem wzrostów kursu Bitcoina. Jak twierdzi Lee, gdybyśmy chcieli porównać Bitcoina do innych systemów płatniczych i oceniać jego wartość na ich tle, to cena za 1 BTC powinna wynieść 10 mln $ w ciągu najbliższych 10 lat. Tom Lee nie zmieniał swojej ostatnie prognozy, według której BTC miałoby osiągnąć cenę 15 000 USD do końca roku 2018.

W nawiązaniu do prognoz Toma Lee, warto zwrócić uwagę na ostatnie badanie przeprowadzone przez Centrum Cambridge ds. Alternatywnych Finansów. Według tego badania w 3 pierwszych kwartałach 2018, ilość niezweryfikowanych za pomocą dowodu osobistego użytkowników prawie się podwoiła, z 18 mln do 35 mln. Link do pełnego raportu znajdziesz tutaj: LINK.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293